Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álmomban ha megcsal a férjem...

Álmomban ha megcsal a férjem az mit jelent? és ha én csalom meg álmomban?

Figyelt kérdés
sürün álmodom ezeket
2009. júl. 5. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
féltékeny vagy rá.ha te csalod meg, az meg azt jelenti visszadod neki a fájdalmakat amit miatta szenvedsz el.
2009. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
minden rendben köztünk. nemhiszem hogy volna okom a féltékenységre a valóságban,de szerintem valamiért csak álmodjuk. ( akik ezt álmodják)
2009. júl. 5. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne az álmokon izéljetek. Ha szeretitek egymást és jó a házzaságotok, akkor ne csináljatok magatoknak problémát ebből. Nem kell mindenben jelentést keresni szerintem.
2009. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Azt mondják a tudósok,hogy arról álmodunk éjjel,amit nappal próbálunk elfojtani magunkban.

Ezen el lehet gondolkodni...:-)

2009. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha álmodban tesztek ilyesmit, akkor semmi gond.:)


Alap szinten igaza lehet az első válaszolónak, ugyanis alvás közben, amikor álmodunk, agyunknak bizonyos része pihen, míg más része igencsak aktív. Az érzelmekért felelős agyterületek pörögnek ezerrel, ezért álmunkban sírunk, nevetünk, félünk; viszont a logikus összefüggéseket értelmező rész pihen, így az álmok valószerűtlenek, nem érvényesek rá fizikai törvények és egyéb ésszerű vonatkozások. Az alap félelem, vagyis inkább a tartás bizonyos dolgokkal szemben mindig bennünk van, hiszen nagyon nem szeretnénk, ha párunk megcsalna, ellenben ezt éber állapotban elnyomják a logikus érvek, hiszen tudod, hogy ő olyan, aki nem teheti meg. Álmodban viszont ez a rész hiányzik, nem blokkolhatja, így olyan félelmek is megjelenhetnek, amik létezéséről nem is tudtál.


Bizonyos élmények felerősíthetik bennünk ezeket az érzéseket, amik csak lassan, sokszor napok alatt csillapodnak le. Ez függ az élmény intenzitásától. Tipikus eset a poszttraumás stressz, ahol az illető évekig az érzelmek hatása alatt áll. Érdekes dolog, hogy sokszor álmunkban elszenvedett élmények is ki tudnak hatni éber állapotunkra, szerintem mindenkivel megesett már, hogy olyan szörnyűt álmodott, hogy utána egész nap a hatása alatt volt.


A Te esetedben pl. el tudok képzelni egy olyan hatásmechanizmust, hogy tévében láttál egy megcsalásos esetet, ami erős hatással volt Rád, majd álmodban megélted ezt az élményt, úgy, hogy Te voltál az érintett. Ez erős érzelmi nyomot hagyott benned, ami azóta rendszeresen visszatér álmaidban.


Nyugodj meg, csak álom, az agyad játéka. A párod ártatlan, és semmit nem tehet ez ügyben.:)

2009. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!