Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Zeitgeist...

Mi a véleményetek a Zeitgeist movement-ről és a filmekről? Egy csapda, egy tévút, biztos jövőkép esetleg hülyeség?

Figyelt kérdés
Előre szólok egy vitát akarok elindítani (normális vitát) ahol érvekkel próbáljuk egymást meggyőzni.

2012. jún. 18. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy tévút, vagy egy olyan jövőkép, ahol keveseké a technika, és azzal leuralják a többieket. Én nem vitázok, nekem nem szimpatikusak kapásból ezzel a kvázivallásos technokrata zagyvaságukkal.
2012. jún. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha megvan ahhoz a fejlettségünk, hogy a gépek elvégezzék helyettünk a munkát akkor miért ne?

Tudod mit ordítottak az emberek amikor elindult az első gőzmozdony?

"Nem fog elindulni! - Nem fog Elindulni!" az emberek már csak ilyenek .

Nem mondom, hogy nem tévút amit ők mondanak de szerintem ha megvan a képességünk ne állítsuk le a fejlődésünket direkt.

Amúgy a vita alatt nem veszekedést értettem hanem hogy legyen egy olyan fórum, ahol észérvekkel le van írva mi miért rossz. Magamnak is, mert általában a kérdéseimre csak olyan válasz érkezett emberektől, fórumokon ami nem volt alátámasztva semmivel . (lásd feljebb)

De később én is rájöttem nem a vitát kellett volna használni pedig szerintem ez nem egy pejoratív szó, sőt.

2012. jún. 19. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Én támogatnék egy modern technológiában bővelkedő világot, de a kérdés az, hogy ha úgy valósul meg, mint a Zeitgeistben, akkor mi lesz belőle? Először is pénz nélküli világot akarnak, ami nem egy egyszerű dolog. Pénz nélkül elveszne a motiváció. Pénz nélkül nem mennél el dolgozni, mert minek? Tehát a pénz motivál, még ha rossz is. A pénz helyett adhatunk más motivációt is, de sajnos sokakat nem motiválna annyira, mint a pénz. Itt bukott az egész dolog. A jelenlegi rendszer bár tarthatatlan, de motivál és mi fenntartjuk. Szeretnék egy szabadabb világot, ahol nem korlátoz a céljaimban a pénztelenség, de sajnos nagyon nehéz lenne egy ilyent megvalósítani.
2013. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Makoscsiga ***** válasza:

"Tudod mit ordítottak az emberek amikor elindult az első gőzmozdony?

"Nem fog elindulni! - Nem fog Elindulni!" az emberek már csak ilyenek ."


Tudod, hogy mit ordítanak ma az emberek a világ működtetését végző globáis hálózatról? "Úgyis összedől, Úgyis összedől!" Az emberek már csak ilyenek. Pláne a buták, akik nem látnak tovább az orruknál.

2013. jún. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted nem dől össze? azok az emberek akik ordibálták buták voltak?

Nem igazán értem mit akartál ezzel kifejezni.

2013. jún. 13. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
nem szeretek vitázni, se érveket mondogatni, mert annak van szüksége az érvekre aki hitetlen, és bizonytalan. A véleményem: hogy tényleg hazugságban élünk, de én nem fogok lázadozni, mert forradalmat indítani, mivel NEM ÉRDEKEL se a politika, se a média, se más emberek elvárása, véleménye. Ez az ÉN életem, nem másé. ( egy egyszerű példa: ezért nem vagánykodom facebookon a képeimmel, mert az én életem nem másra tartozik) én így probálom megtalálni a helyemet a világban. egyébként 50-60 évvel ezelőtt nagyszüleink azt hitték milyen jó lesz majd az élet 2000 után, hiszen ha a technika fejlődik, akkor kevesebbet kell majd dolgozniuk az emberekben (akármilyen "értelmes" embert megkérdezel, mire jó a technika, azt fogja válaszolni, hogy időt spórolunk vele,felgyorsítja és leegyszerűsíti a folyamatokat, így az embereknek nem kell annyit kínlódniuk. Ehhez képest már a pénztár is csak egy autómata, nem áll ott ember, mégis sokat dologzunk, mégis alig van időnk, és mégis alig van pénzünk. AKKOR MIRE IS JÓ A TECHNIKA? nekem nem sanyarú az életem, a szépet keresen, és találom, most az általános ember gondolkozásával írtam le.
2014. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sok mindenben hasonló a véleményünk.

Engem se érdekelne a politika ha hagynának élni. Ha nem az apám szerepét akarnák betölteni és szabályozni a gondolataimat, és nem uszítanák egymás ellen az embereket csak hogy nekik jó legyen. ÚGy hogy szívem szerint én se lázadoznék csak élnék. De nem hagnyak élni. Csak éhenhalni. :)


A másik amit írtál szerintem nagoyn is kellenek érvek. Nem lehet vakon hinni dolgokban. Csak ha vannak érveid. Ha nincsenek érveid és nem tudsz egyet vitázni , mert mindenki ellenség aki máshogy gondolja , akkor alakulnak ki azok az emberek akik meghalnának a pártjukért, bár nem tudnak semmi érvet felhozni a pártjukért csakis azt hogy mennyivel rosszabb a másik.

Szóval szerettem volna ha kialakul itt egy vita egy egészséges, de az a baj M.O.-n nem lehet egészséges vitát lefojtatni (tisztelet a kivételnek). Csak a saját véleményem hangoztatása és a másik földbedöngölése megy.

2014. nov. 21. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok. Lehet szükség van a vitákra, és az érvekre is, csak én nem szeretem :) Én azt tapasztaltam, hogy ami valódi az életben, nem is lehet szavakkal leírni.

Visszatérve a zeitgeistra, a véleményem az, hogy szerintem is hazugságban élünk, és nem vagyunk szabad emberek,. Ha a 21 századi kormányra gondolok, hányingerem van. Ezelőtt amikor diktatúra, önkényuralom stb volt, (mi azt úgy tanuljuk) milyen borzasztó volt az embereknek, nem csinálhattak azt amit akartak. Igazából most ugyanez van, csak varázsoltak nekünk egy csomó csillogó villogó dolgot a világba, így azt hisszük milyen jó dolgunk van. Leköt minket a sok minden, az üzletek, az ékszerek, a TV nézés, a média, a focimeccs, ki lesz idén a világbajnok, megasztár, folytathatnám még sokáig. Ezért nem látunk a dolgok mmögé. Hitler is manipulálta az embereket, úgy, hogy csúnya dolgokhoz folyamodott. Ma már úgyis tudnak minket manipulálni, hogy mi azt hisszük boldogok vagyunk. Például: Minden amerikai nagyon büszke az országára, mindenhol lobog a zászló, imádják az elnöküket, Ő a mindenük. Nem tűnik fel neki hogy amerikai katonák vannnak például Irakban, és az amerikai elnök, akik annyira tisztelnek, elmbereket ölet? NEM TŰNIK FEL NEKIK? :D mi ez ha nem emberi ostobaság? Mi erről a véleményed? Mi más ez ha nem manipuláció? de emiatt felesleges haragra gerjednünk, pééldául én mint egy kisvárosi lány nem tehetek ez ellen semmit, és nem is fogok. Majd mindennek eljön a maga ideje. Ellenben viszont tudom élvezni az életet, és próbálok nem tudomást venni arról hogy milyen borzasztó dolgok folynak a mai világban. Ahol tudok segítek, és próbálok mosolyt csalni olyanok arcára, akik számára nehezebb sors adatott.

2014. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na hát ezt én pontosan így gondolom. Eleve már ott manipulálják az embereket hogy csak mi létezünk. Ez az egész invidualista, életszemlélet. Ezért van az hogy a példáddal éljek az USA-ba nem érdekli az embereket mit csinálnak Irakba ők csak a maguk dolgaikkal törődnek. Az egyéni boldogságokkal. ÉS persze kell nekik magyarázat , hogy mégis együtt tudjanak élni magukkal erre pont jó a terrorizmus. Az nem zavarja őket hogy a 10 év alatt 10 országot támadtak meg ezzel a címszóval. És egyébként nagyon örülök , hogy vannak még ilyen emberek akik így fogják fel az életet ahogy te is. És én kisvárosi fiúként azt tudom tanácsolni, hogy pontosan ennyit tehetsz amit most is teszel. Megpróbálod élvezni az életet, és minél több mosolyt csalni az emberekre. Ha ezt teszed már kitörtél kicsit ebből a világból, mert nem csak magaddal foglalkozol. :) Én is próbálom ezt fejleszteni magamban, és a munkámban is próbálok erre felé tendálni. Reméljük sikerül is. És szerintem is ezek a valódi értékek és nem az hogy milyen tárgyaim vannak. Nem is tudom miért nem látja az ember hogy egy új dolognak maximum egy két hónapig tud örülni utána már azt nézi , hogy milyen jobbak vannak annál. Mert mindig van jobb is. :)

Na de nem is akarom itt bő lére ereszteni. Örülök hogy válaszoltál , ha van még kedved dumálni ilyenekről elküldöm az email címem. További szép napot!

2014. nov. 25. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!