Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lesz akkor ha kapok vaterán...

Mi lesz akkor ha kapok vaterán egy negatívot? Mi fog törétnni és mit kellesz csinálnom?

Figyelt kérdés
Licitáltam *****.hu-n nem szándékosan,de nem hittem volna, hogy én nyerem meg és idő közben mikor észrevettem, hogy én nyertem már megvettem egyik ismerősömtől azt amire ott licitáltam. Ezért most fogok kapni Vaterán egy negatívot és aggódok, hogy mi lesz. Nem szerettem volna ezt. segítsetek.. köszönöm.

2012. jún. 18. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
remélem nem késői válasz :) először is, tisztáznod kell az eladóval, hogy nem tartasz igényt a termékre, mert már van belőle egy példányod. meg fogja érteni, legalábbis tapasztalataim szerint megértőek a eladók (pl későbbi utalás, későbbi átvétel, mégsem kell a termék stb). ilyenkor adhat pozitívat is, vagy semlegeset (ez a gyakoribb, kb olyan szöveggel, hogy "minden rendben ment, megbízható vásárló, csak nem tartott igényt a termékre". ha negát kapsz, akkor sem történik semmi, csak virít egy az értékeléseid között. de remélem, hogy már megírtad neki, hogy nem kell az a termék, mert akkor lehet bevág neked egy nagatívot, mert nem kerested.
2012. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze írtam neki, és nem volt valami megértő azt mondta, hogy 1000 ft-ot küldök neki, vagy negatívot ad. de persze ha annyira kell neki elküldöm a számlájára az 1000 ft-ot. és köszönöm a válaszod :):)
2012. jún. 29. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
nem, nem, nem. remélem nem küldtd el :S miért kéne elküldened, amire már nem tartasz igényt? nem kötelező megvenned/átvenned... (illetve elméletileg az, de le lehet tisztázni) az eladónak nagyon bunkó stílusa lehet, gondolom...
2012. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a késői válaszért!:( most vettem észre:( Egyébként nem küldtem neki ezer forintot ahogy tanácsoltad!( de persze én is ezen a véleményen voltam)-remélem nem baj,hogy tegeződök.Szóval mostanra már ezért negatívot kaptam, mondtam neki hogy lehetne megértőbb de hát persze nem lett. de nem fontos :/ nem bánkódtam miatta:D köszönöm a választ!:)
2012. júl. 9. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még bárki idetéved, fontos információ. Ha valamire licitálsz vaterán, vagy fix áron megvásárolod, akkor vásárlási kötelezettséged keletkezik, köteles vagy a terméket megvásárolni, ezt írja elő a Polgári Törvénykönyv.


Szerencsére az eladók 90%-a megértő, így ha megkeresed, hogy mégsincs szükséged a termékre, elnézését kéred, akkor nagy valószínűség szerint nem ad sem negatívat, sem egyéb követelése nem lesz.


Ha abba a maradék 10%-ba esik, akinek vérben forog a szeme, ha valaki meg meri tenni, hogy mégsem tart igényt a termékére, akkor gond van. A vatera nem fog csinálni semmit, mert ők csak az internetes oldalt biztosítják, ahol az eladó és a vevő üzletet köthetnek. De téged köt a PTK, és az eladó jogosan követelheti tőled, hogy vedd át és fizesd ki a terméket.


Én is belefutottam egy ilyen nehéz esetbe, ráadásul nem is én voltam a hibás. A vatera ugyanis kimondja a szabályzatában, hogy a vevőre nem terhelhető a tényleges postai tarifán túl több költség, ezt az eladó nem tartotta be. Csomagolási és postára jutási költséget is felszámolt, amit én nem akartam kifizetni, ezért javasoltam, hogy álljunk el az adásvételtől. Az illető rögtön fizetési meghagyással fenyegetőzött, ha haladéktalanul nem utalok át 450 Ft-ot, amiért őt kár érte azzal, hogy én elálltam a vásárlástól.


Én átutaltam a pénzt, legyen vele boldog. Nekem nem hiányzik, hogy egy túlbuzgó jogász céltáblája legyek.


De a legnagyobb tanulság, hogy nagyon kell figyelni, hogy az ember mit és kitől vesz meg, illetve, hogy az adataidat (lakcím) csak akkor add meg, ha már rendben átutaltad a pénzt.

2013. nov. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!