Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Te mit csinálnál ilyen kutya...

Te mit csinálnál ilyen kutya nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy munkanélküli vagy, túl az 50-en, és a környéken amúgy is semmi munkalehetőség nincsen. Januártól már csak 22.800 forint szociális segélyt kapsz ill. minden évben az önkormányzat behív néhány hónap közmunkára, kb. 35.000 pénzért. Egy társasházban laksz elkülönülve a szomszédoktól, nincsen se kutyád, se macskád az édesapádon kívül, aki azonban már nagyon öreg és beteg, gyakorlatilag az ő nyugdíjából éltek ketten.

Egyik reggel halva találnád papádat az ágyában, álmában utolérte a végzet szegényt. Tudod, hogy ha jelented a halálesetet, a nyugdíjintézet azonnal megszünteti az ellátást, és hamarosan az utcán kötsz ki, mivel 23 ezer forintból még rendes kajára sem futja, nemhogy a gyógyszereidre és télen a fűtésre. Felmerül benned, hogy eltünteted a holttestet és mintha mi sem történt volna élsz tovább. Arra gondolsz, hogy ha esetleg valaki pl. szomszéd, körzeti orvos érdeklődik édesapád felől, legfeljebb kitalálod, hogy az öreget egy rokonod gondozza tovább az ország másik felében. De egyébiránt a lebukás következményei nem igazán érdekelnének, mert még a börtön is jobb az éhezésnél, hajléktalan létnél. Megvalósítanád az ötletet vagy inkább elhessegetnéd magadtól a gondolatot? Ha igen, hogyan és hova vinnéd el a testet?



2012. jún. 25. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tisztességgel eltemetném az apámat,és addig nem nyugodnék amíg nem találok valami melót. Ha kell takarítok,kertet művelek, ha kell szart lapátolok a csatornában. De nem tenném meg,hogy a halott apámnak nem adom meg a végtisztességet. Én se szeretnék úgy meghalni,hogy egy erdőben csak úgy elássanak..
2012. jún. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hány meg hány katona van eltemetve név nélkül különböző tömegsírokban, na és a hegymászók, akik a magasban veszítették életüket, vagy azok, akik a tengerben, hullámsírban nyugszanak! Mit jelent a végtisztesség? Az, hogy valakit koporsóba vagy urnában temetnek el, aztán ha már nem fizeti a nyughelyet utána senki, rátemetnek valaki mást vagy szétszórják a hamvait a temetőben? Azt, hogy jön egy pap, aki némi adományért cserébe elmond egy betanult szöveget egy szertartás keretében miközben elhelyezik az elhunyt földi maradványait majd szépen feldíszítik a nyughelyet? Azt, hogy idegen emberek részvétüket nyilvánítják a hozzátartózónak? Azt, hogy egy kőbe bele van vésve az elhunyt neve és hogy mettől meddig élt? Ezek a fontosabb dolgok, vagy az, hogy valakinek legyen biztos bevétele, fedél a feje fölött, holnap és holnapután is meleg étel kerüljön az asztalára, megvehesse a gyógyszereit?
2012. jún. 25. 02:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a végtisztesség, amit neked jelent. Épp ezért kell úgy megadni az elhunytaknak, ahogy ők azt elvárnák. Mindenesetre azt nem nevezném végtisztességnek, hogy suttyomban elásod valahol, miközben mindenkinek, ismerőseinek, neadjisten rokonainak azt hazudod, hogy még él.
2012. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj,de nem tartom tisztességes dolognak,hogy egy halott embert titokban elföldelsz mint egy kóbor kutyát,és utána azt mondod mindenkinek,hogy él..Mégis meddig?? Sokáig nem játszhatod el,hogy rokonoknál van, mert egyszer valakinek hiányozni fog. És akkor?? Hirtelen azt mondod,hogy bocs, az apám meghalt tegnap este?? A holtestet nem lehet csak úgy elásni.

Ha kiderülne,nem csak börtönbüntetést kapnál,de az összes pénzt amit sikkasztanál vissza kellene fizetni..

Ha már azt írod,hogy nem érdekel ha börtönbe is kerülsz, akkor miért nem rabolsz ki egy bankot?? Ha nem kapnak el,pénzed is lesz. Ha elkapnak, akkor börtönbe mész,de legalább sikkasztással nem fognak vádolni.

2012. jún. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem tévhit, hogy nincsenek olyan emberek, akik senkinek nem hiányoznak, ha eltűnnek. Van, hogy hónapokig nem fedezik fel, hogy egy egyedül élő idős ember meghal a lakásában, csak amikor már a lépcsőházban érezni a szagát zárt ajtón keresztül.

Úgy tudom bankrablásért sokkal több évet számítanak fel, mint csalásért vagy sikkasztásért, és nagy a sikertelenség és a bebukás veszélye, még az is benne van a pakliban, hogy lelőnek. A hírekből tudjuk, többen öngyilkosok lettek, amikor a lelkiismeretlen bankok kíméletlen végrehajtói karhatalmi segítséggel ki akarták rakni őket az otthonukból, mivel nem akartak hajléktalanként, emberhez méltatlan körülmények között, nyomorúságban tengődni, vegetálni. Mert ma csak ez a két kiút van a kilátástalanságból, a bűnözés, a becsület feladása, vagy az öngyilkosság.

Szerintem is fontos, hogy méltóképpen, kegyelettel vegyünk végső búcsút az elhunyt szerettünktől, de a hátrahagyott hozzátartozók jövője fontosabb ennél.

2012. jún. 26. 10:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem nem fogsz tudni meggyőzni,hogy mi lenne a helyes vagy más szemszögből is nézzem. Ennek egyszerű oka van

Én soha nem süllyednék le odáig,hogy túl 50-en a beteg apám tartson el. Nem vagyok diplomás ember. Nyelveket sem tudok. Szakmám is halott szakma, de mégis igyekeztem az életemet úgy alakítani,hogy ne a beteg szülő nyakán lihegjek.. Ha valaki túl 50-en azon agyal,hogy elássa titokban a halott apját,hogy továbbra is felvegye azt a pénzt ami már nem járna,és amit az adófizetők pénzéből van levonva az számomra egy életképtelen ember.

A szomszédom 47 évesen fél lábbal(mert trombózis miatt levágták) enyhe zavarodottsággal dolgozik,és kiegészíti a nyugdíját.. Mindenki megtudja találni a lehetőségeket ha akarja.

Azzal meg ne gyere,hogy a bankok milyen aljasok,mert elveszik az emberektől a házat..Igen, a bankok magas kamattal dolgoznak,de senkinek a homlokához nem szegeztek fegyvert hogy hitelbe verje magát..A legtöbb ember (nem mindegyik,mert elismerem vannak akik szorult helyzetben vannak) nem gondolkodott előre.

Én 40 éves vagyok. Nincs saját lakásom,mert tudtam nem tudok havonta 50-60 ezreket fizetni a banknak..Pedig vehettem volna fel..

2012. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem. Ez egy "velem ilyen soha nem fordulhat elő, ezért nem tudok azonosulni a helyzettel" típusú vélemény. Csakhogy vannak olyan régiói az országnak, ahol nagyon magas a munkanélküliség (pl. Borsod megye, 20% fölött), ehhez vegyük még hozzá, hogy középkorúként amúgy is nehéz elhelyezkedni. Magyarán nincsen semmi munka! Most akkor mi a megoldás? Mert 22.800 forint nem elég kajára, közös költségre meg gyógyszerekre (ha télen megelégszik az ember annyi fűtéssel, amennyi a szomszédtól jön át a falon keresztül).
2012. jún. 26. 13:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább halok éhen, minthogy ilyen aljas módszerrel tartsam el magam...
2012. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos, vannak emberek akik nem képesek változtatni, és mindig azt mondják hogy nem lehet ezért és ezért.

Az egyik rokonom Sárospatak mellett egy kicsi faluban él. Borsod megye. Rokkantnyugdíjas 51 éves..Messze még a rendes nyugdíj. Nem is olyan régen panaszkodott,hogy a majdnem 80%-os rokkantságát lecsökkentették 50%-ra,mondván tud dolgozni ha akar.. Nem tud elmenni sehová,mert nincs munka,nem veszik fel,nincs megfelelő végzettsége..Mégsem agyal ki ilyen dolgokat,hanem önellátó lett. A kicsi pénzéből vett vetőmagokat,és a kis kertjében a virágok helyett zöldségeket ültetett. Voltaképpen minden megvan neki. Tart 10-15 csirkét,tyúkot..és elvan.. Már tele van a mélyhűtője babbal,borsóval,és mindenféle finom zöldségekkel. Nem is olyan régen mondta. Nem aggódik,hogy télen nem lesz mit ennie. 50 évesen megtanult kenyeret sütni is..Így már ezzel sincs gondja.. Szóval sokan vannak akik 30 ezret sem kapnak kézhez,de meg tudják oldani a helyzetet..

Csak ugye akarni kell.

2012. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet megvalósítani.. nem tudnál egy hullát olyan helyre eltüntetni, ahol ne vennék észre... szerintem 1 hét alatt kiderülne az egész és mennél a börtönbe.. még a nálad sokkal okosabb emberek is mindig lebuknak az ilyesmivel.. amúgy meg sajnálom szegény apádat..az ellenségemnek sem kívánnék ilyen gyereket....
2012. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!