Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető szeparációs...

Elképzelhető szeparációs szorongás olyan helyzetben, amikor a kutya nincs egyedül (emberek és másik kutya is van vele), csak a falkavezér nincs ott vele?

Figyelt kérdés
Vagy ez tulajdonképpen sima szorongás a vezér távolléte miatt? Ilyen helyzetben önállóságot kell erősíteni, és kicsit csökkenteni a kötődést?
2011. ápr. 29. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

A kutya nem szorong ha a falkavezér nincs vele, akkor szorong ha azt hiszi, hogy ő a falkavezér azért neki kell a többiekre vigyázni.

A szeparációs stressz alapja a rossz falkasorrend.

2011. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon okos vagy, sokat segítettél. Bárhonnan visszahívom, bármiről letiltom, és bármikor bármilyen új szabályt állítok fel, elfogadja.


Viszont mentett kutya, aki sokat szenvedett, és most volt rá először példa, hogy magára hagytam másokkal. Azonnal bepisilt és bekakilt, pedig eddig szobatiszta volt. Ezért kérdezem.


Nagyon hasznos elmélet ez a falkavezérség, magam is alkalmazom, és mindkét kutyám maximálisan kézben van tartva, de nem lehet mindig mindent ezzel magyarázni.


Egy kutya lehet önállótlan is, és létezik túl erős kötődés is, mint pl. esetünkben is van.

2011. ápr. 29. 11:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Másodszor is ott hagytam másokkal idegen helyen és mostmeg hányt...
2011. máj. 2. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Próbáld ki ezt, homeopátiás. Valahogy le kell csökkenteni a stresszet amit okoz az hogy elmész.

2011. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam én is, csak valahogy inkább az önállóságát kellene fejleszteni. Az a baj, hogy ideiglenes kutya, és szeretném előkészíteni kicsit a majdani végleges gazdinak, hogy ezekkel már ne ő küzdjön, valszeg nekem több tapasztalatom van, mint neki. És a bonbon csak tüneti kezelés.


Te használtad már? Ha beadom neki néhányszor, és akkor nyugodtan viselkedik, akkor megszokja, hogy nem kell ilyen helyzetekben stresszelni, vagy szerinted ezt akkor folyamatosan adni kellene?

2011. máj. 2. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az első pár alkalommal add neki: nem nyugtató (mármint nem gyógyszer), nem fog hozzászokni, nem árt a szervezetének.

Aztán lassan ahogy szokja, hogy idegenekkel van, elhagyhatod. Azért azt próbáld meg megbeszélni azokkal akikkel hagyod, hogy picit labdázzanak vele, vagy adjanak neki 1-2 jutifalit, ha jól viselkedik - csakhogy erősödjön benne azaz érzés hogy mással is lehet jól éreznie magát.

2011. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem kipróbálom! Az a fura, hogyha itthon hagyom egyedül mármint a kutyámmal és a macskámmal ember nélkül, akkor utólag nem látom semmi nyomát annak, hogy gond lett volna. De az irodában eddig két alkalommal töltött 1,5 órát nélkülem, mindkétszer az lett a vége, hogy a kollegáim takaríthattak utána. Az is lehet, hogy az emberektől tart, bár fura, mert ha ott vagyok akkor semmi nyomát nem látom ennek. Bár én elég keménykezű vagyok, könnyen lehet, hogy tényleg a jelenlétem jelenti neki a biztonságot.
2011. máj. 2. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!