Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vonzanak a sorozatgyilko...

Miért vonzanak a sorozatgyilkosok?

Figyelt kérdés

Lenyűgöznek a sorozatgyilkosok (pl: Jeffrey Dahmer) és azok akik különös embertelenséggel, kegyetlenséggel öltek (pl:Rudy Eugene)

Nem helyeslem amit tettek, de imádok ilyen életrajzi/dokumentumfilmeket nézni, könyveket olvasni.

Ez miért van?



2012. jún. 28. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Az a lényeg h elítéled amit tesznek.Ameddig ez így is marad addig semmi probléma.

pl: Én is szerettem a Herry Pottert de nem kezdtem el varázsolgatni a film után :D

2012. jún. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megkockáztatom, hogy ez normálisnak mondható. (Bár nem ez volt az első gondolatom, amikor megláttam a kérdést.)

Ez csupán kíváncsiság egy számodra ismeretlen és érthetetlen téma iránt. Legalábbis remélem. El sem tudjuk képzelni, mi hajtja az ilyen embereket, szerintem ezért érdekel annyira.

Mióta meghalt egy nagyon közeli hozzátartozóm, én is rengeteget foglalkozom a halállal. Olvasok róla, a bomlás folyamatáról, képeket nézegetek, próbálok megbarátkozni vele. És nem merem elmondani senkinek, hogy mennyire érdeklődöm eziránt.

2012. jún. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Az okát nem tudnám meghatározni, de engem is érdekelnek.

Sőt előfordul, hogy kisebb szünetet kell tartanom, amikor a gyilkosságokról olvasok (ha részletezik őket), mert, hogy úgy mondjam szexuálisan felizgat a téma.


Egyszer említettem ezt egy pszichiáternek, nem semmi volt, ahogy próbált valami okosat mondani, de bárhogy próbálkozott nem ment és már gyöngyözött az izzadság a homlokán és csak nyekergett, majd végül 5-7 kínos perc után azt mondta "Talán térjünk erre vissza legközelebb." ;)


Esetleg kérdezz meg egy orvost/szakembert, hátha te nagyobb "szerencsével" jársz.

2012. júl. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is lenyűgöznek a sorozat6gyilkosok élet története ,gyilkosságaik részletezése és mionden ami ezzel kapcsolatos..szeretek ilyeneket olvasni ...és ha valamit részleteznek a gyilkolásról akkor képes vok többször azt a néhány mondatot újra olvasni....Ted Bundy a kedvencem ......de közben én sem helyeslem amiket tettek és megérdemelték azt amit kaptak
2012. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő volt számomra olvasni, hogy rajtam kívül még másokat is érdekel. Vagyis tudom, vannak többen is, csak még kb ez az első alkalom, hogy ilyet olvasok, főleg ezen az oldalon. Ahogy észrevettem Magyarországon nincs túl sok érdeklődő ebben a témában, mivel nálunk nincsenek, nem is voltak sorozatgyilkosok olyan szép számmal, mint más országokban, legfőképpen persze az USA-ban. Engem mindig is lekötött, ha valami ilyesmiről olvastam, de akkor még nem merültem el igazán a témában. Pár éve azonban falom az információkat a sorozatgyilkosokról, engem is lenyűgöznek. Hogy ez miért van, nem tudom. Vannak emberek, akik elzárják magukat az ilyen dolgoktól és csak az élet szép oldalára koncentrálnak, túl érzékenyek, nem bírják az ilyesmit és vannak akik, mint például mi, megakarják ismerni az élet sötét oldalát is. Magam részéről nem nevezeném ezt kifejezetten rajongásnak, példaképnek se tekintem őket, követendő tendenciának se tartom azt, amit elkövettek, eszembe se jutna ilyesmi. Viszont nem is botránkozok meg rajtuk, ellenben a legtöbb ember azt teszi. És mi az első reakció, amit kivált egy-egy ilyen "rossz" ember? Kötelet neki, vagy agyon kéne verni és kivéreztetni. Holott némelyikük igenis szánalomra méltó volt. Az, hogy valaki olyan groteszk dolgokat művel, nem teljes mértékben az ő bűne, ennek komoly pszichológia háttere kell hogy legyen. Ezenkívül ott van még az is, ha az agy azon része defektes, amelynek az empátiát köszönhetjük. Na nem mondom, ha egy számomra kedves ember életét venné el valaki, akkor nem váltana ki belőlem ellenérzéseket, de akkor is keresném a miértjét, megakarnám érteni azt a személyt. Szeretem átlátni a személyiségüket, megakarom érteni, hogy mi vezetett náluk odáig, hogy szörnyű dolgokat műveljenek. Vannak akik kevésbé foglalkoztatnak, nem fogott meg annyira történetük és persze vannak "kedvenceim". Dahmer és Bundy, megnyerő külsejük és megnyerő modoruk volt, ha találkoztunk volna velük biztosan nem feltételeztük volna róluk, hogy szabadidejükben gyilkolásznak. Egyébként normális dolog ez az érdeklődés, amíg valaki nem kezdi el idealizálni őket oly mértékben, hogy megakarja ismételni a tettüket vagy ráadásul még felülmúlni őket. Korábban keresgéltem ezzel kapcsolatban, hogy miért tanúsítok oly nagy érdeklődést a sorozatgyilkosok iránt, nos, találtam egy parafíliát erre, hübrisztofília, de hogy miért alakul ki, arra nem találtam választ. Amit a harmadik válaszoló írt, huu...én biztosan nem mertem volna ilyet mondani a pszichiáteremnek (mellesleg nincs), féltem volna hogy bezárat. :)
2012. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18:49-es!

Én vagyok a harmadik válaszadó. (Nekem sincs konkrét pszichiáterem/pszichológusom, csak néha eljártam ide-oda. Legtöbbször nem is rólam volt szó, inkább hasonlított egyfajta konzultációra az engem érdeklő témákról - már amikor sikerült úgy irányítanom a beszélgetést.)

Általában én sem beszélek erről nyíltan, de ez sokkal összetettebb dolog annál, hogy egy ilyen kijelentésért/kérdésért mindjárt be is zárassanak valakit.


Egyébként egyetértek veled, én is hasonlóképp vélekedem a témáról mint ahogyan te azt a hozzászólásodban kifejtetted.

2012. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Hello! Én is sorozatgyilkos-mániás vagyok,de nem azért,mert utánozni akarom őket,egyszerűen csak érdekel a téma. Szörnyű,és izgalmas.Én is mindig a megtörtént bűnügyeket vadászom a tévében. Különösen Chikatilo,Pichuskin,és Gary Ridgway története érdekel,de az öszes többit is megnézem.
2012. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

de kar, hogy meg csak most talaltam meg ezt a topicot :) de en is csatlakoznek: szerintem mar az orulet hataraig hajszoltam az osszes letezo sorozatgyilkosrol szolo sztorit, dokumentumfilmet, konyvet, autopsys oldalt stb. es keptelen vagyok leszakadni rola. ujra meg ujra elemzek egy csomo esetet es az internet legeldugottabb oldalaihoz is kepes vagyok eljutni a vegere csak talaljak valami uj infot. sot egy foiskolas projektemhez is ted bundyt valasztottam es mindenki hulyenek nezett :D egyreszt a tema miatt, masreszt mert lany vagyok (gondolom en)

engem vonzanak az eroszakos dolgok, tettek olyannyira, hogy sok olvasas utan azt is gondoltam, hogy hubrisztofilias vagyok (habar elitelem a tettet en is, olni sem tudnek) de megis eszmeletlenul vonzanak az ilyen dolgok es az ilyen pasik :D

2014. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak most találtam rá erre a kérdésre, amikor googleben a hübrisztofíliáról kerestem dolgokat.

Engem is érdekelnek a sorozatgyilkosok, de inkább a "normálisabbak". Az olyanoktól, akik megeszik az áldozataikat, vagy tartósítják a szerveiket, kiráz a hideg. A gyilkosok közül a pszichopaták is érdekes emberek, de engem nem ők, hanem leginkább a kéjgyilkosok érdekelnek (azaz olyan emberek, akik élvezetből ölnek). Nem sok sorozatgyilkosról olvastam, de Ted Bundy nekem is szimpi (és jól is nézett ki).

A kedvencem Balogh Lajos, az ő brutalitása valahogy lenyűgöz. Az is tetszik, hogy megmarad bizonyos határokon belül, tehát nem kannibál, nem belezi ki az áldozatot, nem csinál ilyen gusztustalan dolgokat (bár volt olyan áldozata, akit megerőszakolt, és a holttestével is közösült). Én sem tartom követendő példának őket, sőt, elítélem, amit tettek, mégis érdekelnek és szeretem őket.


Hármashoz hasonlóan, én is izgultam már fel gyilkosságokra. Amúgy vicces, hogy nekem is hübrisztofíliám van, emellett mazochista is vagyok, a kettő kombinációja miatt pedig sokat ábrándozok azon, hogy egy jóképű férfi, vagy Balogh Lajos engem is megkínoz és meggyilkol. (Ha már választanom kellene, kinek az áldozata lennék, akkor Balogh Lajost mondanám.)

2016. jún. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Huu, de jó érzés találni hozzám hasonlókat! Én is imádok sorozatgyilkosokról olvasni (nem, nem izgatnak fel szexuálisan :D), de annyira érdekes és nem mindennapi dolgok ezek. Persze sem tartom ezt követendő példának, de nagyon szeretném megérteni, hogy hogyan és miért jut el valaki odáig, hogy ilyet tegyen. Ha ajánlhatok nektek olvasnivalót, a Creepyshake nevű blogon a "Köztünk élnek" sorozat hosszan és részletesen tárgyal ki egy-egy híres sorozatgyilkost. Ha inkább a pszichopaták vonzanak, akkor a Beszélnünk kell Kevinről c. könyvet/filmet (inkább a könyvet) tudom nagyon ajánlani, iskolai mészárló benne a srác és valami zseniális, nekem az egyik kedvenc könyvem. És hogy a téma "csajos" oldalához is hozzászóljak, szerintem Richard Ramirez a legszexibb. :P
2016. jún. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!