Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti így bevállalnátok az...

Ti így bevállalnátok az egyetemi életet?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy olyan egyetemet ami 250 kmre van a falutól ahol élek. Máshol is lehetne ezt tanulni az az igazság de mégis odavágyok mert nem nagyon akarok olyan helyre menni amiket az ismerőseim felkaptak már. /sok van ott/ Itt egy jó 50-80 km-es körzetben vannak leghamarabb ismerőseim.

Ha odakerülnék egyrészt örülnék, hogy nem kell mások árnyékában élnem, nem az lenne, folyton az a szapulás annyira mint itthon. Viszont nem tudom, hogy hogy viselném el azt, hogy 2-3 hetente tudnék hazajárni /2*250kmet nem tennék meg minden hétvégén/.



2012. jún. 30. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele (280km) Mai eszemmel mára azt mondom, hogy minél közelebb menj...


Az ingázás, távollét már egy negatívum - bár ezt tudja feledtetni a szabadság érzése, de a mai fejemmel már nem hoznám ezzel olyan anyagi helyzetbe a szüleimet (és magamat), mint amit ez akkor jelentett... :-/

2012. júl. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogy értsd:

Kollégium akkor 8500 volt, sztm. ez most már több. Kaja napi 1500ft (1000ebéd, reggeli, vacsora), és még így is szűkösen számoltam. Vonatjegy (akkor diákként ez 1500+500Ft IC jegybe került). Gondolom a szabadságnak csak akkor van értelme, ha meg is éled - (hát én bizony megéltem..., inkább nem mesélném, a lányos kollégium szobák sikítanának tőle...:), 5 év, kb. 40-45 lány...:)

Jegyzetek (jó ez amúgy is kell).

Számolj....és mst számold ki mindezt úgy, hogy otthonról jársz be...

2012. júl. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!