Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A svéd vagy a finn nyelvnek...

Vidi45 kérdése:

A svéd vagy a finn nyelvnek tudnám nagyobb hasznát venni?

Figyelt kérdés
Az internetről kéne mindkettőt megtanulnom.

2012. júl. 1. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát igazából szerintem majdnem mindegy... Ha tudsz angolul, németül, akkor talán jobb döntés a svédet tanulni, könnyebb lesz, mint a finn. Sok sikert!
2012. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy melyiknek veszed hasznát sok mindentől függ. Pl. milyen végzettséged van, valamilyen munka vagy kinnt lakás miatt szeretnéd megtanulni, érdekelnek az északi kultúrák esetleg családi okok miatt van rá szükséged. Szóval nehéz így válaszolni a kérdésre. Mindenesetre ha beszélsz már valamennyire németül és/vagy angolul, akkor valóban könnyebb a svéd. Viszont a svédnek a kiejtését (szó-, mondathangsúlyt) nehezebb megtanulni, főleg internetről. Tehát ebből a szempontból a finn könnyebb. (Mindkét országban el lehet valamennyire boldogulni angolul, mert jól beszélik ott, de pont emiatt plussz előny, ha tudsz az ország nyelvén, így sokkal nagyobb bizalmat ébresztessz.)


Én is e kettő között gondolkoztam nemrég. Mindkettőbe belenéztem, aztán végül a svéd mellett döntöttem, pusztán azért, mert megtetszett a hangzása. Nem tudom, melyik nyelv szebb, de majd szeretnék a távoli jövőben:D finnül is megtanulni. Tervem az is, hogy kinnt tanulok/dolgozok majd, így Svédországban nyilván a svéddel többre megyek.


Én is internetről egyedül tanulok...

Magyar nyelvkönyvvel kezdtem, hogy könnyebb legyen. Innen töltöttem le őket:

[link]

Szívesen gyakorolnék vagy tanulnék veled, ha a svéd mellett döntessz. :D Elég rossz így egyedül...

2012. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
a finn 10000000000000000000000000000x(na jo nem enyire!xDD) jobban és még annál is jobban hasonlit a magyarra mint a svéd de nem könnyű!! a svéd meg az angolra és a németre hasonlit nagyonnagyon!! ha külföldre akarsz menni akkor inkább a finnekhez menj mert bár mind két ország északi(nehezebben fogadják be a külföldieket) de még is csak magyar vagy(gondolom) ezért a finneknél talán több esélyedvan!!
2013. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!