Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriába heti négy munkanapp...

Ausztriába heti négy munkanappal konyhai kisegítőként mennyi pénzt lehet kb keresni?

Figyelt kérdés
kaptam munkát csak azt nem mondták még hogy mennyit lehet keresni ezért lennék rá kiváncsi.

2012. júl. 3. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

netto 800 és 1000 euro között

ha a heti 40 órád megvan akkor az alatt ne is vállald el

2012. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

van kint egy minimálbér ez után érdeklődj. vannak munkák amikre kollektívan meghatározzák, mennyi a minimál amit ki kell fizetni. a konyhai kisegítőre nincs meghatározva de a törvényben meghatározott minimál alatt nem fizethetnek.

Példa a lehető legrossszabb ajánlattal egy Kínai étterm főnöke ajánlotta?

hétftől szombatig, reggeltől estig,kb 50 óra. wc-t is pucolni

csak 20 orára jelent be

nincs 13. és 14. havi fizetés

és kézbe ad 700 Eurot.

Ha ezzel elment volna a barátnőm a munkaügyi központba feljelenteni, akkor fizethetett volna mint a köles a büntetésre a kínai. Az ilyet nem szabad elvállalni!!!!

Még ha külföldi vagy ugyanazok a jogok vonatkoznak rád a munkaerőpiacon, mint egy osztrákra.

2012. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

nem mondták???? szerinted miért nem???

Én mint munkaadó tisztában vagyok vele, ha nem kérdezik nem mondom, majd kap valamennyit amennyit én gondolok , vagy szól, hogy kevés vagy nem.mEGJEGYZEM NEM SZOKTAK SZÓLNI. AKI SZÓL AZ MEG IS ÉRDEMLI A JOBB BÉRT.

Példa: mint munkavállalo megállapodik a bérben véletlen kimaradt a netto és brutto szo. így ha bruttoba kapja az 5 eurot, az nem ugyanaz mint ha a netto lenne 5 euro. SZÓLNI KELL AZONNAL, NE HÚZZÁTOK ÖSSZE MAGATOKAT EZ NEM KARITAS!!!

Pálda: egy munkahelyen 2 osztrák és egy magyar kezdett egyidőben dolgozni. Az első fizetés után a magyar kolléganő szólt, hogy ez az összeg nem a bruttója hanem a netto fizetése, valamit a főnök talán flreértett mikor megállapodtak a fizetésben. A főnök elnézést kért és a következő hónaptól fizetett rendesen. A másik két osztrák kolléganő pedig nem szólt, így ők 1 év múlva felmondtak mert találtak jobb fizetős munkahelyet? Kérdem én jobb 1 évig görcsölni azon, hogy milyen szemét a főnök. szólni kellett volna. A magyar még mindig ott dolgozik azóta fizetés emeléssel.

2012. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!