Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a romák miért...

Szerintetek a romák miért olyan buták?

Figyelt kérdés
biztos van 1-2 kivétel de általánosságban biztos ti is észrevettétek hogy meglehetősen ostobák, miért lehet ez? talán mert a rokonok egymással házasodnak vagy genetikailag ők még közelebb állnak a majmokhoz? szerintetek?

2012. júl. 4. 19:03
 1/5 anonim válasza:
76%
Nem csak buták, büdösek is.
2012. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

Attól függ, mit értünk buta alatt. Az átlag IQ-juk nem tér el jelentősen a többi népességétől. Viszont a kultúrájuk miatt sokkal gyakoribb, hogy műveletlenek maradnak. Egészen más erkölcsi rendet, világképet alakítanak ki, ahol más dolgok fontosak. Többek között a tanulás is olyan dolog, ami felesleges időpocsékolás.


Másik oldalról: A romák közül – megint csak kulturális, történeti okokból – leginkább azokkal találkozol, akik a műveletlenebb, alacsonyabb IQ-val rendelkező rétegből valók. Ők hangosak, őrájuk figyelsz fel, velük kerülsz konfliktusba. Az értelmesebbje a csendesebb. Míg a magyarok közül sokszor a mentálisan alacsonyabb réteggel találkozol ritkábban, mert ők sokkal inkább a gyár és az otthon között ingáznak.

2012. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yugym válasza:
46%

Üdv sajna mostanság minden romát egy kalap alá vesznek és elég szomorú ahogyan bánnak velük .Jah és nem buták hanem tanítatlanok arra sincs pénzük hogy jóllakjanak . Ha meg munkáról van szó vannak dolgosabbak is közöttük .

Én is cigány vagyok senki nem mondaná meg sokszor én szólom el magam de felválalom mert ennek születtem és itt egy példa a kérdésedre én nem vagyok buta van érettségim 3 szakmám zongorázok valamint személy edző vagyok . A cigányok sokszok mocskosak de magyaroknál is vannak förtelmes büdös otromba emberek . Minkét fajtában megvannak a feketebárányok sajna romákban több .

2012. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberi faj egy előző, kezdetleges béta verziójáról beszélünk.
2012. júl. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2xSü, nem tudom mit értesz a kis eltérés alatt, de amiket látok mérések, azok olyan 80 IQ körüli átlagot, sőt van ahol még kevesebbet mutatnak. Ha ez valóságos, akkor iszonyú kevés. Nem tudom ezek mennyire hitelesek, mert a neten láttam, viszont egy cigány-védő, szakmai oldalon is ezeket a számokat írták. Ha van más mért eredmény, érdekelne.
2019. febr. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!