Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki Amerikából...

Van olyan ember aki Amerikából érkezett Magyarországra zöld kártyával? Mert kin él a kereszt apám és 11 éve vár a zöld kártyára nem tudom mit csinálhatnak hogy ennyi időbe telik de ki akadok rajtuk!

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 11:27
 1/1 anonim válasza:

háát most nem túl világos nekem amit írtál...bár lehet csak azért mert már hajnali 3 van :)

Nos ha a kereszt apád amerikában vár zöld kártyára az nagyon sok időbe telhet ha rokonság vagy munka által jutott ki amerikába...mert a rokonság alapján zöldkártyát kérvényezők van hogy 15 évet is várnak de ez a legvégső időpont amikor megkapja...Ha viszont munka által jutott ki akkor lehet hogy soha nem lesz neki zöldkártyája mert:

1. a munkaadó szponzorálja MUNKAVÁLLALÓI VIZUMRA NEM ZÖLDKÁRTYÁRA MERT akinek munkavállalói engedélye van az csak annál a cégnél dolgozhat mert ha kirúgják vagy felmond akkor haza kell jönnie kivéve ha nem talál egy új munkaadót aki alkalmazná de a jelenhelyzetben nem hiszem hogy külföldiekkel bajlodnak mert most ott is válság van hiszen onann indult... de visszatérve nem biztos hogy valaha is kap zöldkártyát ha munka által jutott ki és ha még meg is kapja a zöldkártyát akkor 5 évig nem hagyhatja el az Egyesült Államok területét mert akkor nem kérvényezheti az amerikai állampolgárságot de ha ott marad 5 évig akkor lehet állampolgár feltéve ha megtanulja amerika történelmét mert ezek szükségesek ahhoz hogy valaki állampolgár legyen ...de nem nagyon értem a kérdésedet amúgy:) de ha akarsz írj privit(üzenetet)

2012. júl. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!