Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gáz-és riasztófegyver önvédelm...

Gáz-és riasztófegyver önvédelmi tartására és közterületen történő viselésére kell-e valamilyen engedély? Ha igen, akkor az hogyan szerezhető meg?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, kell.

A rendőrségen beszerezhető.

Ahol veszed a fegyvert, elmondják, hogy mi a teendő.

2012. júl. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:

[link]


Az adattovábbításis cirkusz ELVILEG már nincs.

2012. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 K-Roy68 válasza:

2015, November - Decemberben intézem a dolgot!


Otthon bár ki tarthatja engedély nélkül. Viselési engedélyért folyamodni csak annak van értelme,aki büntetlen előéletű és főként lőfegyver vagy lőszer engedély nélküli tartása,vagy azzal való visszaélés gyanújával nem folyt ellene eljárás.


Fegyvert megvásároltam. (Zoraki 914)


1: Postán vásárolsz egy "Erkölcsi Bizonyítvány" formanyomtatványt 155 Ft

Kitöltöd,a hátoldalon folytatva megjelölöd a "A lőfegyverekről és lőszerekről szóló 2004.évi XXIV.törvény 3/A ..." kezdetű mondatot,ami a gáz - riasztó fegyverek tartásáról és viseléséről szól

Befizeted a borítékban található 3100 Ft-os csekket és a feladóvevényt ráragasztod a bizonyítványban megjelölt helyre. Ajánlottan feladod - 390 Ft

A címzettet rövidítheted "KEKKH Bűnügyi Nyilvántartó Hatóság"

2: Bemész a helyileg illetékes Rendőrségre, és jelzed,hogy szeretnél viselési engedélyt. Ott kapsz egy 2000 Ft-ról szóló csekket, amit csak akkor fizetsz be ha megjött az erkölcsid (Egy hét alatt megkaptam.) és "fedhetetlen" vagy.

3: Erkölcsivel, befizetett 2000-es csekkel és a fegyver mellé kapott a "Polgári kézilőfegyver - és lőszervizsgáló Kft" által kiadott "Tanúsítvány" birtokában visszamész a Rendőrségre és beadod. Ott kitöltetnek veled 2 lapot ami a címedet a fegyver tárolási helyét illetve a munkáltatód adatait tartalmazza (A munkáltatót nekem nem kellett kitölteni)

Az ügyintéző szerint 1-2 hét alatt jön meg a plasztik kártya, amit Budapesten készítenek el.Telefonon,kell érdeklődnöm,hogy megérkezett-e?


FIGYELEM! A fegyvert a vásárlás után sem az ügyintézéshez,sem máshova nem kell magaddal vinned.Sem betárazva, sem szétszedve ... SEHOGYAN SEM! Nem is viheted,hiszen még nincs viselési engedélyed. Otthon (kertes ház) SAJÁT tulajdonú ingatlan területén használhatod, max csendháborításért jelenthet fel a szomszéd.


Remélem segítettem! :)

2015. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!