Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Korea fanok ehhez mit szóltok?

Korea fanok ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

Van egy Koreás blog (sztem aki olvassa tuddja melyik) amit bírtam ,de ma betellt a pohár A blogíró azzal jött elő h. ha utalunk pénzt neki annak fejében ezt azt küld az országból stb. Magyarul arról van szó h. mások fizessék ki neki a kajáját. Még hacsak egy ezrest is kér cserébe honnan tudják mások, h. mennyibe kerül az egész cucc ott, a többi profitot meg zsebre teszi? Ez rohadt nagy manipuláció!! Asszittem komolyan gondol ránk fanokra,de itt már pénzről van szó ! ez pedig csak üzletre megy ki látom, sima marketingfogás. Szerintem azért is kellünk neki h. több legyen a látogatottságának száma, aztán majd jönnek oda a reklámok mert tuti h. arra gyúr, minnél több látogatót csalogasson oda ilyenkkel mint ez , azt majd jön neki a lóvé a reklámokból. Húú, mekkorát csalódtam, itt leírta a blogoló magát nálam végképp :S Már a nagyképűsége is egyre jobban kezdett idegesíteni, de h. most pénzről van szó már nincs barátság!! Más korea fanok ezt ti nem látjátok át?

18/L



#anime #Korea #dorama #K-pop #Kdrama #Korea blog #kboy
2012. júl. 15. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom mirol lehet szo pontosan mert, en nem olvasom masok blogjait, de hatha segithetek.

Mennyi penzert es mit?

2012. júl. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 18/L!

Kívánom neked, hogy valósítsd meg álmaid, akkor is ha az egész világ azt mondja "nem lehet megcsinálni".

- Add fel mindent ami stabilnak látszott az életedbe, munkahelyet, vállalkozást.

- Hagyd a családod és a barátaidat otthon.

- Csak a kíváncsiság és a szenvedély vezéreljen.

- Indítsd egy blogot, de saját tárhellyel és domain névvel (22 ezer forint / év)

- Írj szenvedélyesen!

- Szánj az írásaidra napi 1-2 órát, akkor is ha fáradt vagy.

- Válaszolj minden hozzászólásra és feltett kérdésre.

- Indíts nyereményjátékokat, persze saját költségből, mert bevételt nem hoz az oldalad. Küldj képeslapokat a nyerteseknek.

- Ha megkeres 30-40 ember azzal, hogy küldj nekik is mert olyan jófej vagy, akkor szánj több ezer forintot ezekre is, mert nem elég az, hogy információt szolgáltatsz nap mint nap.

- Utazz el a város másik felébe az ajándékokért.

- Töltst további napi 1 extra órát a levelek megválaszolásával is.

- Végül egy ötletre reagálva, indíts egy olyan akciót, hogy ha valaki meghív kávéra, küldesz neki képeslapot. Ha meghív egy pizzára, pedig küdesz neki értékesebb szuvenírt az adott országból.

- Ha készen vagy küldj nekem egy e-mailt, én leszek az első aki értékelni fogja ez erőfeszítéseid és meghív 10 kávéra és csak 1 képeslapot fog kérni.


PS: Magyarországon kívül a világ összes részén trendi a bloggerek támogatása. Van aki Paypal Donate gombot tesz ki, van aki kis ajándékot küld és hálás. Én az vagyok, de megértem azt is, hogy Magyarországon olyan világ van, hogy minden információt csak úgy ingyen akarunk megkapni és elvárjuk, hogy más dolgozzon érte. Szidjuk a weboldalakat a reklámokért, de az már nem érdekel minket, hogy az ujságírókat az adott cég hogyan fizeti ki. Az ő dolguk, hogy írjanak, a többi minket nem érdekel. Ettől függetlenül én nem egy és nem is kettő bloggert, szervezetet és egyéb kezdeményezést támogattam már. Minden dollár számít és hálásak is érte, nekem pedig jó érzést ad, mert tudom milyen energiákat kell megmozgatni egy-egy írás érdekében.


Köszönöm a reklámot! Az oldal amúgy nem a Korea fanságról szól, hanem az én utazó blogom.


Komolyan várom a blogodat, szólj ha elindítottad. Én leszek az első aki anyagilag és lelkileg is támogat majd!


Üdvözlettel:

Váraljay Gabriel

varaljay.com

2012. júl. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
43%

Kedves kérdező:


Én nem vagyok Korea fan, de a kérdezett téma kapcsán felmerült bennem:


- Nem lehet, hogy kissé szűk látókörű vagy? (Ami mondjuk a korodat nézve nem feltétlen róható még fel neked.) Szerinted miért nem özönlenek neked itt a bólogató válaszok, hogy mennyire jogos a felháborodásod? Gondolkodj el újra azokon, amiket írtál. Hátha felismersz valami újat.


- Ha nem szeretnél kérni tőle, hogy küldjön neked valamit, nem kérte senki, hogy utalj neki. (Szóval nem értem mi a hisztériád tárgya.) Valamiért cserébe kértek tőled valamit, nem a két szép szeméért. A semmiért nem kérte senki, hogy fizess.


- Mit gondolsz, a posta, a képeslap, a közlekedés ingyen van Koreában? (Valószínűleg nem saját keresetből élsz még, hanem szüleidéből, feltételezem, így lövésed sincs a pénz értékéről. Ha lenne, valószínűleg nem beszélnél ilyen hülyeségeket.)


- Van egy rém egyszerű megoldás a lelki békéd (látszólagos) helyreállításához. Ha valami nem tetszik, ne csináld. Ha mondjuk nem tetszik egy blog (függetlenül attól, hogy jogosan-e vagy sem), be lehet zárni a böngészőt, vagy átmenni pl az [link] -ra, hátha ott megtalálod amit keresel. (A 90-es években divat volt ingyen cuccokkal beetetni embereket, pár maradékot ezen és ehhez hasonló címeken még megtalálhatsz.) És nem itt picsogni. A picsogástól egy ember sem lett még se okosabb, se bölcsebb, se szebb, se semmi pozitív.


- Igazából, ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradhattál volna.

30/F

2012. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
30%

Kedves Kérdező!


Kérlek, küldj nekem egy képeslapot! Ó, ha már én kaptam, kérlek, küldj a barátaimnak is, mert annyira cukik és úgy örülnének!

Írj privit és megadom a címet, címeket, köszönöm!


Elmész, megveszed a képeslapokat, hazamész, megírod, visszamész, bélyeg, feladod és várod a hatást. Gyanítom, hogy nem kell erre egy napot szánnod, mégis fintorra húztad a szádat, hogy sorba kell állnod a postán.

Ahogy a blogíró már ecsetelte, neki egy napjába kerül és nem kevés pénzébe, hogy feladjon onnan bármit is, mert nem a turista központban lakik. Ki kérte, hogy fizesd a kajáját? Szimplán a saját képeslapod árát fizeted. Azt is mondhatta volna, hogy képeslap x, pálcika y, de ennél sokkal közvetlenebb, barátságosabb, ha ezt úgy veszed, hogy meghívod egy kávéra.


Gondolkozz egy picit, babám, aztán várom ám a képeslapot!

2012. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
91%

Kedves Váraljay Gabriel,


ugyan mellékszál, de egy bloghoz 22e/év tárhely szolgáltatással kicsit átvertek, ugye tudod?


Van egy rakás szolgáltató, aki domain (évi 2-3e) szolgáltatás mellé ingen ad tárhelyet. Amennyi egy blognak kell, arra tuti elég. ;)


Nézz körül és válts!

2012. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Húú, na már jönnek a cukrosbácsi csatlósai is. Jah, mert egyedül már nem lehet elbánni egy 18 évessel pláne lánnyal :D A blogolónak válszolok, az itteni többi fikázó meg nem érdekel mert én a korea fanokat kérdeztem ha nem látjátok. Figyú ,ha én megvalósítom az álmom azt tutira nem fogom majd kitenni a netre h. ott fényezzem magam h. mekkora cool arc vok, és még azzal plusszba keressek is másokon. Szóval várhattok a blogomra és nem kell nekem senki anyagi és lelki támogatása se semmiben,és az se érdkel h. a mások mit gondolnak rólam!!! Nem is Koreás blog? akkor bocsika, asszem rosszat olvastam eddig. Mondjuk vannak sokkal szimpibb Koreás blogok is. Ti csak üzleteljetek ott pénzéhesek. Jah, kedves blogoló és még te jössz olyannal h. lemontál az anyagi dolgokról?? Akkor elmondanád h. a fizetett saját blog az mi ha nem az? Mire kell akkor az ha nem az üzletre? Már nem tok neked hinni. Áhh tutira van erre is okoska válaszod úgy mint mindenre de tök fölösleges is vitatkozni erről, hisz látom úgyis mindig neked van igazad, mert itt egy istennel beszélek ám. Szájonárá bizniszesek!

Linda voltam.

2012. júl. 17. 19:42
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Maradjunk annyiban, hogy én megpróbáltan a lehető legpozitívabban lereagálni a felháborodást, de mivel félreértés van (amit nagyon sajnálok) nem sikerült közös nevezőre jutnunk.

A blogom lényege nem a nagyarcoskodás, hanem a kultúra és helyek bemutatása és mivel úgy érzem a saját blogom, jogom van leírni a gondolataimat. Aki ismer tudja milyen vagyok, a poénos írásokból és fotókból ha más jön le sajnálom. Nem érzem, hogy van értelme bármit is írni már, mert más malomban őrölünk és a béke szerintem fontosabb mint az, hogy épp kinek van igaza.

Gabriel

2012. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
55%

Komolyan nem értem mi a probléma...az, hogy valaki pénzt kér, hogy Koreából küldjön Magyaroroszágra valami...


Szóval akkor ha téged megkér 30-40 ember, hogy küldj neki képeslapot akor te azt ingyen és bérmentve, saját zsebből fizeted?


De akkor számoljunk. Én legutóbb 6000 wonért vettem 10 képeslapot. Tehát egy képeslap 120 forint. A posta 370 won, mint azt már előttem is írták. A blogíró leírta, hogy utaznia kell, hogy megvegye mert nem olyan környéken lakik ahol hozzájuthat. Ha csak 10 km-en belül utazik akkor 1050 won egy út, és gondolom vissza is szeretne utazni, szóval mégegyszer 1050 won.


Tehát:

képeslap: 120 forint

posta: 75 forint

útiköltség 213 forint x 2=426 forint


Szóval akkor egy képeslap feladás neki: 621 forint - szerintem ezt a blogíró is elszámolhatta, mert hogy ebből nem vesz meg egy kávét sem az biztos, sőt mínuszban van.


A pálcikáról meg annyit, hogy nem valószínű, hogy egy ezresből még pizzára is futja majd neki. Egy díszes fémpálcika nem olcsó.


-----------



"Asszittem komolyan gondol ránk fanokra,de itt már pénzről van szól!"

Miért kellene rátok korea fanokra, komolyan gondolnia?? Ez nem tiszta.


-----------


Az utolsó hozzászólásod kedves kérdező, tiszteletlen, alpári és becsületsértő egyébként. De te ezt 18 évesként még csak, "hú de király vagyok beszóltam" éled meg. Szánalom!!!

2012. júl. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, nekem se kenyerem a vita!

Nem tudom hany evesek vagytok ,de azert 20an menni egy ellen, nagyon buszke dolog valoban!!

Egyszeruen nem tudjatok a masik szemszogebol nezni a dolgokat.

Valoszinuleg azt a lanyt mar nem egyszer megszivathattak a baratok penzugyben, azert reagalt olyan hevesen,

es jol megtanulta, hogy ahol a penz megjelenik ott mar nem a joszandek van. Vagy csak tobben elarultak akikben elozoleg meg megbizott stb..

Ha vki vasarolni akar, logikus felmegy az ebayra v mas egyeb helyre, es ott nem kell az eladokkal baratkoznia se semmi, tudja,hogy azert megy oda pontosan, hogy vegyen vmit, de egy blogra jart baratkozni elmondasa szerint,

"Van egy Koreás blog amit bírtam", viszont most hogy, hirtelen penz tema is belekeveredett oda

a sajat szavaival mondja ki "de h. most pénzről van szó már nincs barátság!..Húú, mekkorát csalódtam"

Persze, hogy gyanakvasra ad okot az, ha valahol mar penzrol is van szo ahol elozoleg meg nem arrol volt, es meghacsak nem is olyan nyiltan kimondva hanem burkoltan.

Foleg ugy, hogy nem is ismeri szemelyesen a blogolot.

Lehet, hogy az interneten valakirol teljesen mas jon le, mint eloben.

Miert olyan nehez azt megerteni, hogy nem mindenki olyan, hogy feltetlenul megbizik egy ismeretlenbe!

Miert kell a masikra ajtostul rontani, csak mert egy masik szemszogbol nezi a dolgokat?

2012. júl. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
43%

ROK-marine már ne is haragudj, miért is kellene más szemszögből nézni a dolgokat? A 18/L simán lenagyképüzte, pénzéhesezte a bolgírót, úgy, hogy NEM IS ISMERI....


Plusz, mi az hogy 20an menni egy ellen?? Ha egyszer nem értünk vele egyet akkor miért is kellene a 18/L buciját simogatni??


Ha van egy dolog ami mellett kiállnak 50-en és van 1 ember akinek nem tetszik a dolog akkor miről is beszélünk? Biztosan az 50 ember téved, ugye? (szarkazmus remélem érezni ebben a mondatban.)


Honnan kellene tudnom, hogy hányszor szívatták már meg pénzügyileg? Nem hiszem, hogy túl sokszor, az életkorából adódóan.


Nem is kell megbíznia senkiben, senki nem kérte, hogy hívja meg a blogírót kávéra vagy pizzára.


Azt meg valaki fentebb leírta, hogy nem valószínű. hogy ebből fog meggazdagodni. Ezt sima jófejségből találta ki mert igény van rá.


Azt meg végképp nem értem, hogy ha valakinek valami nem tetszik akkor miért névtelenül kezd el fikázni itt, holott a felhasználási feltételekben ez tiltva van.


Az pedig miért ad gyanakvásra okot ha a pénz megjelenik. Te ha a boltba bemész kenyérért akkor lecsapsz egy hisztit hogy de hát ez gyanús hogy pénzbe kerül... Gondolom nem, mert a pénzedért kapsz kenyeret. A blogban is ugyanez a helyzet. Fizetsz és kapsz valamit.

Egyszerű a képlet!


A 18/L pedig eddig élvezte a blogot, mert "koreás" miközben dunsztja nincs arról milyen is valóban Korea. Csak a doramákból meg a kpop klipekből lát valamit ami szöges ellentétben van a valósággal.


Remélem 10 év múlva majd a fejéhez kap, hogy mekkora baromságot írt.

2012. júl. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!