Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a jobb munkás mindent...

Webmester-ter kérdése:

Melyik a jobb munkás mindent összevetve (lent)?

Figyelt kérdés

1)dolgozik egész nap szünet nélkül, elért egy bizonyos teljesítményt

2)dolgozik a fél munkaidőben(beosztva, tehát mikor dolgozik és mikor nem a nap folyamán), a teljesítmény mégis nagyobb


ha a 2. a jobb munkás, akkor mért őt szólítják meg?:-D



2012. júl. 17. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2. hatékonyabban dolgozik ugyan,de a munkaadó szempontjából rosszabb munkás. A képességeit nem használja ki egészen. Emiatt szólják meg,jogosan.
2012. júl. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mégis többet ér el kevesebb idő alatt, szerintem itt a nagy hülyeség, aki többet végzett el a munkájából estére, az jobb munkás, aztán meg hogy fél óra alatt csinálta? kit zavar, szerintem jól csinálta, ésszel dolgozott, és nem csak energiával
2012. júl. 17. 07:49
 3/5 A kérdező kommentje:

vehetnénk egy matematikai/informatika példát


hiába rajzol meg/irat ki pontonként egy bonyolultabb alakzatot, pl. egy szív, amikor van neki matematikai fügvénye, és megvan oldva az egész:O

2012. júl. 17. 07:51
 4/5 2xSü ***** válasza:

Ha kvázi ugyanolyan teljesítményt érnek el, akkor pusztán ebből a szempontból akár mindegy is lehetne.


Viszont a 2. munkás erősen rombolja a munkamorált. A többi dolgozó is hajlamos követni a példáját, és fél munkaidőben dolgozik. Így összességében csökken a munkahely teljesítménye. Az 1. munkás meg jó példát mutat.


Másik oldalról a munkaszerződést ritkán írják ki teljesítményre. A legtöbb esetben munkaidőre írják ki.


Ha a munkáltató egy olyan embert alkalmaz, mint a 2. dolgozó, akkor azt neki is, a dolgozónak is erősen meg kell tudnia indokolni a többi dolgozó felé. Voltam hasonló cipőben. Egy cégnél dolgoztam, mint programozó, ebben az ágban egyedül. Anno otthon kezdtem el dolgozni, mert nem volt elég iroda. Később meg mivel ez így működött, nem akartunk változtatni rajta. Viszont mellékesen bevállaltam, hogy a cég számítógépeire is időről-időre ránézek. Ez később egy relatíve rendszeres rendszergazdai munkakörré vált, de alapvetően mégis programozó maradtam. Sok kolléga láthatta úgy, hogy itt vagyok én, aki néha bejön egy órára, kettőre a munkahelyre, aztán mégis egész fizetést kap. (Szerencsére elég baráti a légkör a munkahelyemen, így valódi konfliktusok nem voltak, maximum szóbeszédek, meg kérdések.) Közben meg nem tudták, hogy tulajdonképpen többet dolgozom, mint ők, nem csak teljesítményben, de időben is. Persze mikor elmondtam mi a helyzet és látták, milyen eredményt értem el ezen a területen, akkor tudatosult bennük minden. De ehhez kellettem én is, meg az is, hogy a főnök pl. az év végi értékelő beszédben megemlítse az eredményeket.


Tehát nem elég a dolgot kiragadva megnézni, látni kell, hogy ez a dolgozó a rendszernek egy része, ami kihatással van az egész rendszerre is.

2012. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, mindkettő hasznos, az utóbbi nagyon hasznos és király válasz
2012. júl. 17. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!