Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit értetek el saját őneröből?...

Mit értetek el saját őneröből? Azaz én mint szimpla szak munkás minimál bérrel mit csináljak hogy jobb legyen a keresetem?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szakmunkás végzettségem van.Ráadásul halott szakmám van amit utálok is..

Hogy mit értem el? Sok mindent.Mivel a szüleim soha egy fillérrel sem támogattak(indokolva,hogy van még 3 testvérem,akiket szintén nem támogattak hasonló indok miatt)Így tényleg magamnak köszönhetek mindent..Fiatalon kölcsönből vettem egy olyan házat amit a bíróság árult..Amikor lejárt a kölcsön,eladtam,és vettem fel újabb kölcsönt,hogy nagyobb házat vegyek..Később ezt is eladtam,és Pesten vettem egy másfél szobás lakást...

Évekig dolgoztam gyárakban,végül visszamentem a szakmámba dolgozni.Állandóan 12-16 óráztam,hogy maradjon egy kis pénzem is...34 évesen leérettségiztem,mert azt mondták anélkül később esélyem sem lesz munkát találni...

(érdekes amióta megvan,mintha senkit nem érdekelni,több nem lett a fizetésem tőle,és ahol most vagyok,nem is fogadják el..)Tanulni nem tanultam tovább..Később a párommal külföldre mentünk(nekem még nyelvtudásom sem volt),és azóta is itt kint boldogulunk...

Ma van egy szakmám,van érettségim,van Pesten egy üresen álló másfélszobás lakásom.Külföldön élek,dolgozom.

de ami nekem a legfontosabb,hogy még mindig egészséges ,és nagyon boldog vagyok..

2010. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tényleg életszínvonalat akarsz váltani akkor alapíts céget...

Nincs más megoldás ha jól akarsz keresni. DE érteni is kell hozzá valamelyest, ée az első pár hónapban csak nyeli a pénzt, de később kamatostul visszajön...

nem tudom milyen szakmunkás vagy de írok egy példát:

kőműves vagy, alapítasz egy Bt.-t, mittom én kőmű2010 bt.

szerződtetsz munkásokat először csak kicsiben, 2-3 fő FONTOS: megbízható, és jó munkásokat keress.

Szerzel melót úgy hogy reklámozod a céget, meg stb stb...

Nagyon figyelj arra, hogy amit csinálsz az minőségi legyen, és nehogy fél év múlva lepotyogjon a vakolat amit ti tettetek föl, mert kispóroltad az anyagot....

Hidd el, ha szerez a cég hírnevet, hogy így meg úgy milyen jól, és olcsón dolgoztak, akkor tömegével jönnek majd a megrendelések.

persze mindez nagyobb városban igaz...


egy ismerősöm is az építőiparban helyezkedett el, alapított egy kis céget, megnemmondom mivel foglalkoznak,

kb asszem 3 hónap alatt fellendült a vállalkozása, de úgy hogy a cégalapítás után 1 évvel már 530as dízel bömössel szaladgált, és a legkevesebbet kereső alkalmazottja is 300 ezer ft-t keresett/hó....

2010. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet a cég alapítás ha az embernek van félretett tőkéje...0 forinttal nem lehet céget alapítani...

Nagyon valószínű,hogy a kérdezőnek sincs felesleges pénze,mert akkor már rég csinált volna ilyet,ahogy én is..De pénz nélkül nem lehet...

nekem nincs annyi pénzem,hogy a BT-t elintézem.(gondolom azért kell valami díjakat fizetni)Ha mégsem kell,és ez teljesen ingyenes akkor meg nincs arra pénzem,hogy hónapokig amíg nincs bevétel csak kiadásaim legyenek..Pl: Munkások fizetése,Tb befizetése,könyvelő fizetése stb...

Mintha olyan könnyű lenne..

Mit tud tenni a kérdező?Azt amit mindannyian akiknek szakmunkás végzettségük van..Dolgoznak a szakmájukban még többet,vagy keresnek olyan melót aminek semmi köze a szakmájához,de megéri váltani...Esetleg másodállást vállalni,vagy ahogy az első írta megpróbálni máshol...

2010. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos! Köszönöm a válaszokat és ami igaz az igaz hogy Céget kéne alapítani, evvel sajnos én is tisztában vagyok csak mint hogy az utolsó hozzászóló is írta anyagi helyzetem perpillanat nem engedi meg hogy bt-t céget vagy kft-t alapítsak. Mert ez az ötlet is felmerült de mivel pesten élek a piac túltelítetsége miatt felék hogy csak pangana a dolog épp ezért kérdeztem hogy mit vagy hogy kéne váltani!
2010. máj. 29. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!