Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vaterán megvettem egy terméket...

Vaterán megvettem egy terméket, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Fix áron megvettem egy terméket, mikor a tovább gombokra kattintottam, csak a saját adataimat mutatta, hogy azokat ellenőrizzem. Most nem tudom, mit kéne tennem. Ilyenkor írni kell az eladónak, hogy küldje a terméket? Ha igen, akkor hogyan írhatnék neki, mikor nincs megadva elérhetőség?

2012. júl. 17. 23:50
 1/5 anonim válasza:

Elérhetőséget a leütés után e-mailben kell megkapd, a regisztrált e-mail címedre küldi a Vatera automatikusan. Abban szerepel az eladó neve, telefonszáma, e-mail címe is! Javaslom hogy a megadott e-mail címre írj neki pár sort hogy megnyerted ezt és ezt a termékét xy néven (célszerű beírni hogy mit nyertél mert ha egy eladónak sok terméke fut akkor nehezen fog beazonosítani enélkül)!

Nem tudom hogy mit jelöltél meg ami az átvételt illeti (posta vagy személyes) de ha a postai utat választod akkor mailben kérned kell tőle az utaláshoz szükséges adatokat az utalandó összeggel együtt (gondolok itt a termék árára+postaköltségére mert van sajnos hogy a postaköltség eltér az oldalon megadottaktól) illetve írd meg neki a pontos postacímed is! Van olyan eladó aki rutinos és küld egy automatikus vásárlás értesítőt amelyben ezek mind szerepelnek így már utalhatod is az összeget (a közleménybe írd be a Vaterás felhasználó neved!). Utalás után érdemes írni az eladónak annak megtörténtéről.


A Vaterás oldalon a terméknél nem szabad elérhetőségeket megadni akkor sem ha megvásároltad az adott terméket, ezt a vásárlás után e-mailben lehet egyeztetni!


Van amikor az aukciós oldalakon várni kell kicsit a vásárlás után a visszaigazoló mailre melyben a vásárlás adatai vannak, de ha jó e-mail címet adtál meg, biztosan meg fogod kapni :)


Ha még van kérdés írj nyugodtan, remélem sikerül zökkenőmentesen intéznetek a vásárlást ;)

2012. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettél! :) Akkor tehát a postaköltséget is utalom? Az eladó honnan tudja biztosra, hogy pontosan mennyi? Vagy meg van adva súlyra és méretre külön díjszabás?
2012. júl. 18. 19:19
 3/5 anonim válasza:
100%

Amennyiben postai úton kéred és az adatlapon nem szerepel hogy azt az eladó állja akkor Te fizeted a postaköltséget is természetesen. A [link] oldalon a "Küldeményforgalmi díjszabás" alatt a legfelső "Belföldi és nemzetközi postai díjak kivonata" ha ráklikkelsz bejön az aktuális postai díjszabás. Az eladó becsomagolja a vásárolt terméket, leméri (általában szokott otthon lenni konyhai mérleg) és ez a súly alapján mondja meg a postaköltséget a táblázat alapján.

Van több féle postázási mód. Mivel nem tudjuk hogy mikor változtat a posta a szállítási díjain így érdemes havonta 1x felmenni és megnézni hogy nincs-e változás :)


1. sima posta

Ezzel kevesen küldenek mert nincs nyoma a feladásnak, általában vásárlóként akkor érdemes rákérdezni az eladónál hogy postázza-e így ha nagyon olcsót vásárolt az ember vagy nem sajnálja annyira ha nem ér célba de ebben az esetben reklamálni nem tud ha nem érne meg a vásárolt termék (negatív értékelés ebben az esetben nem illő hisz saját felelősségre kérte így a vásárló), kevés vagy rossz visszajelzésekkel rendelkező eladóktól soha nem kérjük így!


2. ajánlott levélként

A legtöbb eladó így postáz mert erről papírt kap feladóvevény számmal és ha bármi gond lenne a posta kártalanítja őt!!! Majd ő utalja vissza a termék árát és postaköltségét. Ha így vásárol valaki és nem érkezne meg a termék jogos a reklamáció, jelezni kell az eladónak és utána kell nézni a postán a feladóvevény számmal.

Az ajánlotthoz kérhető + opcióként LNK (levélszekrény útján nem kézbesíthető ez jelenleg +10 Ft). A postás ha biztonságosnak ítéli a postaládát bedobhatja az ajánlott levelet ezt kiküszöbölhetjük ezzel az opcióval!


Mindkét variációhoz lehet kérni elsöbbségi feladást, ez szintén valamennyivel drágítja a postát de általában ha kb. 15 óráig feladják így akkor másnapra általában megérkezik.


A táblázatot úgy kell értelmezni, hogy ha már 1 g-al túllépte a számot akkor a nagyobb díjjal kell számolni pld 251 g már az 500g-os sort kell figyelembe venni!

Az ajánlott díj (jelenleg 240 Ft) az mindig a levél súlyából számolt sorhoz adódik hozzá! vagyis pld 260 g-os terméknél a feladás simán: 410 Ft, sima elsöbbségivel: 495 Ft, ajánlott levélként: (410+240) 650 Ft, ajánlott elsöbbségiként: (495+240) 735 Ft illetve +10 Ft ha LNK!


2 kg felett csomagként veszi fel a posta, a táblázatban jobbra alul: "Belföldi postacsomag (0-20 kg között)"

1. Standard csomag

0-20 kg téglatest alakú (magyarul dobozban kell legyen!). Térbeli kiterjedése (hosszúság+szélesség+magasság) együttesen nem haladja meg a 200 cm-t, vagy a hossza a 75 cm.

2. Nem standard csomag

0-20 kg nem téglatest alakú (egyéb csomagolás pld. zacskó, zsák, kerékpár, babakocsi stb...). Méretei nagyobbak a standard csomagnál megadottaknál.


Ezen kívül még van lehetőség postakész borítékot vásárolni és abban postázni (lásd középső oszlop a táblázatban).

Ez azért jó mert ha belefér pld egy könyv a közepes postakészbe akkor csak a boríték díját kell kifizetni, súlyt már nem mérnek rá! Vagyis a postakész borítékok ára fix, nem számít a súlya csak férjen bele!


Uhh remélem mindent leírtam de szívesen válaszolok bármire! Kérdezz nyugodtan ha még nem világos valami, igyekszek részletesen válaszolni ha tudok!


ui: Nem vagyok postás csak évek óta használom az aukciós oldalakat :))))

2012. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon rendes vagy, hogy ilyen részletesen elmagyarázod! A vásárlással kapcsolatban már így minden világos. :)

Az még érdekelne, hogy ha én az egyik tankönyvemet szeretném eladni, akkor ott milyen opciókat válasszak? Ha a 750g-ig terjedő kategóriába tartozna, akkor azt feladhatom levélként (675Ft) és arra választom, hogy ajánlva (240Ft)? Vagy az már Standard csomagnak küldve jó? A becsomagolás az csak annyi, hogy színtelen csomagolóval becsomagolom? Vagy másba is be kell tennem? Ha mondjuk tartozik hozzá CD is, akkor azzal együtt biztonságos még levélként feladni? Ha bemegyek a postára a becsomagolt könyvvel, akkor én döntöm el, hogy levélként, vagy csomagként küldjék? A szállításában a kettő közt van különbség?

2012. júl. 19. 16:11
 5/5 anonim válasza:

Örülök ha segíthetek! :)


Igen, a 675 Ft a sima feladás díja, ha ajánlottként adod fel akkor 675+240 = 915 Ft-ba kerül! De még mindig olcsóbb mint Standard csomagként 1.115 Ft-ért feladni de ezt az összeget a Vevőnek kell kifizetni így ha több lehetőséget adsz meg illik megkérdezni tőle hogy kéri a feladást!

A csomagolás módját Te határozod meg. Általában mindenki abba csomagol ami van otthon :) Lehet kapni nagy barna csomagolópapírt a papírboltokban talán az a legolcsóbb de beteheted erősebb zacskóba/szatyorba is jól leragasztva vagy dobozba, boritékba ami belefér. Ha dobozban küldesz valamit ezt nem kell külön becsomagolni, elég ha leragasztod rendesen körbe, ráteszel egy fehér papírt és arra írod a címet. Levélként vagy ajánlott levélként nem csak levelet vesznek fel, ami belefér a már megadott méretek közé mind fel kell vegyék, mindegy hogy mi a csomagolás módja és formája. Csomagfeladásnál különböztetik meg a doboz alakút a zacskóstól. Ha bemész a postára Te mondod meg hogy szeretnéd feladni. Simán, sima elsöbbségivel, ajánlottként vagy ajánlott elsöbbségivel esetleg csomagként. A lényeg hogy a mérete és a súlya megfelelő legyen. A levelet (ajánlottat is) a sima postás viszi ki, a csomagot a csomagos postás. A CD-ket érdemes két kartonlap közé még betenni hogy ne törjön el (pld teles kartonból kivágsz két kockát) vagy ha tokban küldöd akkor esetleg buborékos borítékba tenni… kimeríthetetlen a variáció! Tehetsz könyvre plüssállatot is és úgy csomagolod be egybe, azt is felveszik levélként ha a súlya megengedi a lényeg hogy ne szakadjon szét, ne sérüljön mire célhoz ér.


Írtam még vagy 3 oldalt a Vatera használatához ha adsz priviben mail címet átküldöm :)

2012. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!