Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire számíthatok az OEP és a...

Mire számíthatok az OEP és a NAV részéről, ha több hónapig nem vettem igénybe eü . Szolgáltatást, de nem is fizettem be? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Kaptam ma a NAV-tól levelet,amelyben azt kérik ,hogy rendezzem a jogosultságomat ,mivel 2011.11.-tól kezdődően sem az OEP sem a NAV nyilvántartása szerint nem vagyok jogosult EÜ. szolgáltatásra.


Ettől az időszaktól valóban nem volt jövedelmem (Csak a családi pótlék) munkanélküli járadékra nem voltam jogosult, és nem végeztem semmilyen olyan tevékenységet (bedolgozás,vállalkozás) ami jövedelemmel járt volna.

Most találtam munkát 2012.júliusában ,a múlt héten jelentettek be.

2011.11.03.-tól mostanáig semmilyen !!!!!!! Egészségügyi szolgáltatást NEM VETTEM igénybe , illetve nem kaptam semmilyen orvosi-kórházi ellátást.

( Egész életemben összesen 1 hét táppénzen voltam, alig jártam annó is orvoshoz ,mikor volt bejentett munkám )


Kérdésem az lenne ,hogy erre az időszakra a NAV visszamenőleg behajthat valamennyi pénzt rajtam, annak ellenére ,hogy nem vettem igénybe semmilyen szolgáltatást?


Mi a teendő?

Mire számíthatok?


KÖSZÖNÖM A HOZZÁÉRTŐ VÁLASZAIT!!!!!!!!!!!!



#OEP #NAV #Eü szolgáltatás #egészségügyi befizetés.
2012. júl. 18. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak, hogy behajthat, hanem be is fog hajtani, tehát ha van rá valamilyen úton-módon lehetőséged, még addig intézd el, amíg nem viszik perre a dolgot.


Igen, nálunk társadalmi felelősség van - nem azért fizetsz csak, hogy téged ellássanak, hanem azért, hogy akárkit. Az egy ember pár ezer forintos befizetése egész élete végéig jóformán egy komolyabb műtétet sem fedez (azok ugyanis több tízmillió forintos összegek, fizetés és hasonló nélkül).


Úgyhogy ha tudod, rendezd most, vagy kérjél részletfizetést.


Legközelebb, ha ilyen helyzetbe kerülsz, húzás önkormányzatra, és kérjél segélyt, a legtöbb önkormányzat a TB-t fizetni szokta, akkor is, ha munkanélküli már nem jár.

2012. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam volt egy ugyanilyen helyzet, először rajtam is be akarták hajtatni a pénzt, kb. 60 ezer Ft-ot. Jövedelmem nekem is csak a családi pótlék volt, és én se voltam jogosult munkanélküli járadékra. De én nem hagytam magam. Először is az asztalra csaptam, hogy miért csak akkor küldenek értesítőt és csekket, amikor már másfél éve fizetnem kellene (állításuk szerint). A válasz az volt, hogy "mert csak most szereztünk róla tudomást".


Azért azt tudni kell, hogy a NAV-nál jutalékos rendszerben dolgoznak, a kiszabott büntetés X %-át kapja meg az illető 4 napon belül zsebbe! Így nyilvánvaló, hogy a dolgozónak "érdeke", hogy minél nagyobbra hízzon a tartozás, mert akkor annál több pénzhez jut.


Folytatva tovább a történetet. Szóval a NAV ügyintézőjénél látszott, hogy lesz@r engem magas ívről, sőt még egy nyilatkozatot is alá akart íratni velem, hogy elismerem a tartozást. Nem voltam birka, nem írtam alá. Kértem volna telefonos segítséget, de az épületben (igaz, apró betűkkel) ki volt írva, hogy nem lehet telefonálni. Nem baj, a hölgy volt olyan "rendes", hogy "megengedte", hogy aláírjam otthon a papírt.


Másnap annak a reményében bementem, hogy hátha nem ugyanaz lesz az ügyintézőm. Szerencsére így is lett. És láss csodát, a másik ügyintéző sokkal rendesebb volt, egyből levette, hogy jogtalan a követelés és törölte a nyilvántartásból. 10 percig se tartott az egész.


Bocsi a hosszú történetért, de magamra ismertem, és azért akartam megosztani, hogy bizonyítsam: ne hagyd magad!

2012. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat mint kettőtöknek.


Bocsi még a második történethez lenne egy kérdés:


Mi volt az indok,hogy elengedték a tartozást?

Mire hivatkoztál????


Mit mondjak,ha bemegyek???


Köszönöm,ez most nagy segítség ha tudsz írni,annyira be vagyok sz@arva :(

2012. júl. 19. 05:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Privátban küldtem választ.
2012. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ki kell fizetned az összes hónapot.annak nézz utana h mikor mennyi volt,mert ugye folyamatosan emelik,az meg senkit nem érdekel h nem voltal orvosnal,ezt kötelezően kell fizetni.részletfizetést biztos adnak.
2012. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,mindenki sokat segített.Majd megírom mi lett a végkifejlet:)
2012. júl. 20. 12:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Írtam kérvényt,bent voltam a NAV ban és mivel idő közben lett munka viszonyom és bejelentettek,így nem kellett visszamenőleg fizetni :))))
2012. aug. 11. 05:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!