Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Amerikában sok a tornádó,...

Ha Amerikában sok a tornádó, akkor miért nem téglából építik a házakat?

Figyelt kérdés

A filmekben, híradókban gyakran látni, hogy bizonyos államokban, ahol gyakori a tornádó/hurrikán (pl. Kansas, Florida), ott a legtöbb ház fából van, amit a vihar úgy szed szét, mint a tojáshéjat. Ezt nem értem, akkor miért nem valami erősebb anyagból építik?

Például nagyapám téglaházát nem szedi szét semmilyen vihar.



2012. júl. 18. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsóbb ilyen könnyűszerkezetet felhúzni,pikkpakk megvan
2012. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer vágd magad pofán egy deszkával, utána a másik oldalról egy téglával, aztán utána rájössz.
2012. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Téglával nem vágja magát pofán senki, mivel a téglaháznak nagyon erős szél kell, hogy szétessen. Olyan erős vihar viszont nincs. A faháznak elég egy viszonylag közepes tornádó is.

Te ezt tényleg nem értetted?

2012. júl. 18. 22:32
 4/8 anonim válasza:
100%
De ha egy faház borul rád, akkor nagyobb az esélye, hogy túléled.
2012. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem értitek a lényeget. A téglaház NEM
2012. júl. 31. 10:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, azt akartam írni(csak félbemaradt), hogy a téglaház NEM borul rád, legalábbis olyan erős széltől biztosan nem. Felesleges értelmezni, hogy faház, vagy a téglaház összeomlása okoz nagyobb kárt, mert a téglaház vihar esetén nem omlik össze. Egy földrengés már más tészta...
2012. júl. 31. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés, de néhány szót hozzászólnék.


A könnyűszerkezetes házak nagyon olcsók, így főleg ezért népszerűek. Ráadásul kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkeznek, azaz a fűtésük, hűtésük is olcsóbb.

(Egy 100 négyzetméteres ház kijön kb. 1 millió forintból. A gépészet és a belső és külső extrák nélkül. Gondolok itt a kazánra, klímára, mosógépre, mosogatógépre, tűzhelyre, stb...)

A nagyobb viharoknak, tornádóknak a tégla, kőalapú épületek sem mindig állnak ellen. Hiszen nem betonbunkereket építünk lakóház néven. :-)

A nyílászárók számítanak az első számú gyenge pontoknak. Természetesen, ezeket be lehet deszkázni, ha időben értesülünk a viharról. De az sem jelent totális védelmet!

A másik gyenge pont a tető. Ha kellően nagy a vihar, egyszerűen lekapja a házról. Nemritkán egyben. :-( A ház belsejét néhány másodperc alatt kiszippantja. Legyen az bármilyen ingóság, vagy akár állat, ember. :-(

Ha csak a nyílászárókon tőr be a vihar, az is hatalmas károkat tud okozni.

Ha mindez nem lenne elég, a vihar, amit felkap, azt le is dobja. Bútorokat, fészereket, garázsokat, házakat, autókat, ezeknek összeroncsolt darabjait... Egyes becsapódások felérnek egy kisebb bomba erejével. Ezeknek a téglafalak sem állnak ellen! :-(


A lerombolt városokban nincs pénz, nincs munkaerő, nincs szervezettség, sokszor nincs víz, nincs építőanyag, nincsenek szerszámok, műhelyek pedig végképp nincsenek...

Elsősorban az emberek életéért, egészségéét küzdenek!

Mire az újjáépítésre kerül a sor, nagyon sokan elhagyják a várost. Ki a mennyországa utazik, ki elköltözik rokonokhoz. Így a munkaerő, szakember is kevesebb lesz.

Ha végre összeverődik néhány építőgárda, és kapnak külső segítséget, akkor ott nagy kérdés, miből és ki fizeti őket? :-o Mert ott sem fenékig tejfel minden. Az állam segít kicsit, a biztosítók is fizetnek kicsit, de soha nem eleget.

Egyik unokatesóm is ilyen környéken él, építési vállalkozó. 15-20 embere van általában. Mikor az ő téglaépítésű házuk tetőjét lekapta a tornádó és kiürítette a lakást, többnyire kalákába dolgoztak a környéken, ill. cserealapon. Megcsináltak ezt azt, amiért cserébe kaptak bútorokat, műszaki cikkeket a saját életük jobbítására.

2015. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ennyi marhaságot összehordani... Még hogy olcsó egy könnyűszerkezetes ház. Főleg itt az utolsó hozzászóló szerint kijön 100 négyzetméter 1 millióból...inkább maradj csendben és akkor nem tűnsz hülyének. Ha szerkezetkészre felépítesz nekem 100 négyzetmétert 1 millióból, rendelek tőled vagy 10-et. Annyit most kápéból kitudok neked fizetni. Buta...


A téglaház és a könnyűszerkezet ház között annyi különbség, hogy valaki erre esküszik, valaki arra. Mindkettőnek van előnye hátránya. Magyarországon a tégla az elterjedt, csak úgy mint az olaszoknál. Viszont ma már sokkal szigorúbb energetikai szabályoknak kell megfelelnie egy újonnan épített háznak. Ma már téglából drágább véleményem szerint emiatt.

És lehet hogy a vihar nem szedi szét a házadat, de egy kisebb földrengésnél is szanaszét reped a házad, míg a könnyűszerkezetes "rugalmasabban" tűri a megpróbáltatásokat.

Szóval egyiket sem mondanám jobbnak a másiknál.

2018. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!