Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hordjam e ezt a pólót?

Hordjam e ezt a pólót?

Figyelt kérdés

Kaptam nagyszüleimtől egy pólót ezzel a felirattal:

"Be your self".

Szerintem azt akarták ráírni hogy be yourself, de a nagyszüleim nem tudnak angolul, szóval megvettem.



2012. júl. 19. 00:50
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és 16/F
2012. júl. 19. 00:50
 2/4 A kérdező kommentje:
*megvették
2012. júl. 19. 00:51
 3/4 anonim válasza:
persze..max nem mész benne nagy társaságba
2012. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ian Catman ***** válasza:

Picit vitatkoznék az előzőekkel. Nem lehet tudni, hogy ez véletlen, vagy tudatos elírás. Nem megyek bele a filozófiába, de annak egyik ágában a "self" szó a "tudatos önmagad" jelentéssel bír (kb.), és önálló főnév. Ebben az esetben a jelentése kb. "Légy az, aki valójában vagy", avagy - de ez már mélyebb filozófia - "Légy az Éned".

...Csak sajnos ha ez így van, akkor ezt csak angolul tudó filozófia szakos bölcsészek értik.

..Sajnos valószínűbb a véletlen szóköz, ekkor "Légy önmagad" (azaz vállald önmagad, aki vagy).

2012. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!