Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Norvégia északi részén hány...

Norvégia északi részén hány napig van nyáron "nappal" és télen "éjjel"?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy ez csak pár napig tartó dolog. A fehér éjszakák főleg május vége-július vége között vannak, viszont már előtte és utána is szinte egész nap világos van ha azt nézzük, hogy az ember éjszaka alszik, szóval nem fetétlenül veszi észre, hogy pár órára sötét lett. Télen más a helyzett, mert akkor ugye nappal történik a dolog, értem itt, hogy az ember ébren van amikor pár órára világos lesz. Az, hogy körömsötét legyen egész nap, az csak rövid ideig van, decemberben, illetve január elején. De persze függ, hogy mennyire északi részéről beszélünk. De ha itt élsz, akkor ez kicsit másként érződik, mert folyamatosan lesz világos illetve sötét, így nem feltétlenül lehet ezt napokban megmondani. Most pl. világos van szinte egész nap, de én pl. nem láttam csillagokat már vagy április óta. Szóval azt mondanám, hogy már 3 hónapja világos van, de persze ez így nem igaz. Viszont ha ténylegesen érdekel a dolog itt megnézheted: [link]
2012. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval kint élsz Norvégiában? :D
2012. júl. 20. 00:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem csak éltem. Most Finnországban vagyok (kb. ugyanaz, mint Norvégia:) )
2012. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!