Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen volt az 1980-as években...

Milyen volt az 1980-as években általános iskolába, vagy középiskolába járni!?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak a tanárjaitok!? Én a 2000-es évekbe jártam és 5-be volt egy rosszindulatú agresszív vén matekos tanár.

2012. júl. 28. 03:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 1984-1992 között jártam középiskolába. Semmi extra nem volt, voltam kisdobos, és úttörő is, nagyon élveztük, azt sem tudok miről van szó. Az akadályversenyeket is szerettük. Undok, rosszindulatú tanáraink nekünk is voltak, de fele nem voltunk olyan pimaszok, csíntalanok mint a mai gyerekek. A tanár szava szent volt még akkor is ha úgy éreztük nincs igaza. Persze rosszalkodtunk mi is, de talán könnyebb volt féken tartani a csapatot egy akkori tanárnak.
2012. júl. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 1989-ben kezdtem az általános iskolát.

Emlékszem, mikor az osztályteremben lecserélték a címert a rendszerváltás miatt. De persze akkor még nem sokat értettünk belőle, hogy mért kell lecserélni.

Meg első osztály végén volt valami kisdobos avatás. Nekem erről csak az rémlik, hogy elmentünk egy a város melletti tóhoz és ott kirándultunk egész nap meg volt valami gulyásozás is délután. És mielőtt indultunk volna vissza egy irtó nagy vihar lett és mindenki szétázott.

De hogy mi volt ez a kisdobos dolog, azt nem tudtam (most se) mert, utána megszűnt, nem is beszéltek róla.

A tanárok szerintem semmivel sem voltak rosszabbak, mint az utánuk lévők. Volt aki persze idő közben nyugdíjba ment és jöttek újak, fiatalabbak, de sokuk ugyan úgy tanított tovább a 90-es években is.

2012. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Jó. Én 1984-tôl 1992-ig általános, és 1996-ig középiskolába jártam. Leginkább arra emlékszem, hogy elég kis súlyú fegyelmezetlenségek voltak az órákon. Még a rossznak mondott osztályokban is. Igaz, akkoriban nem is volt ennyire féloldalas a jovial oldal, és a szülôk sem elvakultan védték a gyerekeiket. Mondjuk az is hozzájárult, hogy akkoriban még volt egy kiss presztízse a tanári szakmának. Sôt, a 80-as években voltak olyan tanárok is, akiknek még alkalmassági vizsgát is kellett tenniük felvételikor. Mostanra már annyira kevesen jelentkeznek, hogy ha mindenkit fel is vennének, aki jelentkezik, az is kevés lenne. Meg is van az eredménye...
2012. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!