Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ápolási díjon vagyon a nagymam...

Ápolási díjon vagyon a nagymamámmal. Lehet-e az óvodás gyerekem egész napos az oviban?

Figyelt kérdés

A nagymama fokozott ápolást igényel, súlyosan fogyatékos.

Arra lennék kíváncsi, hogy e mellett a feltétel mellett lehet-e a gyermekem egész napos az óvodában? Mivel ugye a dolgozó szülők gyerekei lehetnek egész naposak. Az ápolási díj szolgálati időnek számít vagyis konyhanyelven 4 órás munkaviszonynak felel meg. Érdeklődnék, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, mik a tapasztalatok az óvodával kapcsolatban? Elvileg igenis jogosult lennék arra, hogy a gyermek egész nap az óvodában legyen. A rendszeres orvos és kórház látogatásokról és egyébként a mama ellátásról nem is beszélve...



2012. júl. 31. 15:11
 1/6 anonim válasza:
Szia! Nem akarok butaságot írni, hogy mikori jogszabálymódosítás, de épp a napokban olvastam, hogy köteles az ovi egész napra biztosítani a gyermek elhelyezését mindentől függetlenül. Több ovistársunk anyja munkanélküli, ugyanúgy délután viszik haza a gyereküket mint én. Szóval ha ezzel érvelnek ne hagyd magad átvágni.
2012. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem az a kérdés, hogy a gyerkőc jogosult-e az egész napos óvira, hanem hogy jó neki,ha pl. napi 8 órát óvodában tölt, miközben anyukája otthon van?

A gyerekek nem hülyék. Észreveszik, ha otthon "útban vannak". Persze mérlegelni kell: mi a kisebbik rossz? vagy mi a jobb? de nem azt, hogy mi a könnyebb?- a hosszútávú haszonra gondolok...ha tanúja a nagymama szeretetteljes ápolásának, az még hasznára is válhat.De mondom: ez egyéni mérlegelés dolga...

2012. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Gyerekfüggő is. Az enyém 4 éves, és imád oviba járni, még hisztizik is ha túl korán megyek érte. És nem azért szeret ott lenni, mert itthon nem szeret, nem foglalkozunk vele vagy útban van. Egyke és imàd gyerekek között lenni.
2012. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem az a kérdés, hogy a gyerkőc jogosult-e az egész napos óvira, hanem hogy jó neki,ha pl. napi 8 órát óvodában tölt, miközben anyukája otthon van? "


Nem lerázni akarom a gyerekemet. Örülök, hogy egyből a gyerek lelki világa jön szóba és a nemtörődöm anyaság.

Nem jó a gyereknek, ha kórházról kórházra és orvosról orvosra van cibálva, mert az óvoda, KÉNYELEMBŐL, nem akarja bevenni egész napra a csemetét.

Nem a hajszálaimat számolgatom otthon, egy súlyosan fogyatékos, fokozott ápolást igénylő személlyel otthon lenni nem azt jelenti, hogy nem kell csinálni egész nap semmit.

KIKÉREM MAGAM és hasonló helyzetben lévő emberek nevében is azt, hogy az ápolásin levés az jelenti, hogy csak otthon vagyok. EZ NAGY TÉVEDÉS.


Aki nem látja a fától az erdőt, legyen szíves ne kommentáljon.

2012. aug. 5. 09:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem is szeret óvodában lenni, kell neki a társaság, itthon fejen is állhatok, nem pótolom neki a másik 20 gyereket. Jogos a gyerek igénye a csoportra, kérdés az, hogy az óvodának joga van-e ezt elvenni...
2012. aug. 5. 09:42
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!

Miért vagy ilyen mérges?

Nem vádoltalak semmivel. Becsülöm, hogy otthon ápolod a teljes ellátásra szoruló nagymamát.

Te viszont arról kérdeztél, lehet-e egész nap óvodában a gyermek.

Lehet, de nem biztos, hogy kényelemszeretetből nem vállalnák az óvodában. Szerintem őszintén beszélj az óvónőkkel, óvodavezetőkkel erről. Felajánlhatsz egy "műsoron kívüli" családlátogatást is, hogy lássák, miről is van szó.

Én csak a mérlegelésre hívtam fel a figyelmed: minden éremnek két oldala van. A gyermek az egyik oldal, a nagymamával töltött idő a másik - én így értettem a helyzetedet.

Esetleg megoldás lehet az is, hogy hetente fix napokon bent alszik a gyermek az óviban, pl. egy fix nap pedig ebéd után mész érte.

- csak egy ötlet- kérlek ne mérgelődj...

2012. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!