Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menstruáció? Mikor kezdődik...

Menstruáció? Mikor kezdődik mikor marad abba? Tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Már 11 éves vagyok és felszeretnék készülni a menstruációra.


Szóval mik a tünetei.


Eddig azt tudom hogy fehér fojás meg barna és has görcsölés.Meg még a szörösödés (még nem nagyon kicsi a hónajon kicsi a középsőn)


Van még valamilyen tünet?


És mikor kezdődik?


Igaz hogy már 9 évesen is el lehet kezdeni???

És mikor korai még meg mikor van már későn?


Meddig tart ez?


Valamivel el lehet állítani a vérzést?


Úgy értem hogy van e valamilyen vitamin/gyógyszer ami csökkenti a vérzést vagy pár napra eltudja állítani?


Amit még megszeretnék tudni:


Milyen betétet kéne venni vagy tampon kéne?



2012. aug. 1. 13:52
 1/7 anonim válasza:
65%
Szerintem addig örülj, míg nem menstruálsz! Nem olyan jó dolog ám ez. Persze, anya lehet az ember, ez szép dolog. De mikor minden 4. héten szenvedsz a görcsöktől, na az a kellemetlenebb és gyakoribb része. Szerintem szinte mindenkinél vannak tünetek, én legalábbis megérzem, mikor fog megjönni, mert előtte mindig ingerlékeny vagyok és hangulatingadozásaim vannak. Nekem először 12 évesen jött meg, a legelsőnél inkább csak barnás folyadék jött 5-6 napon keresztül, majd most már beállt. 21 évesen illő :) Egy ciklus általában 4-8nap között van, az első és második napokon erősebb a vérzés, utána gyengül. Előfordulhat hasgörcs. Ez úgy tudom a genetikán múlik, nekem pechem volt, anyám is hasfájós volt. Amúgy ez az egész ha jól tudom, kb. 45-48 éves korig tart, egyéneknél változó. Normális esetben 28 nap egy ciklus. Ezt mindig úgy kell számolnod, hogy mikor megjön a vérzésed, az az első nap, onnantól kell számolnod a 28 napot. Az első után nem árt elmenni nőgyógyászhoz sem, bár tudom, hogy az sem egy hálás feladat elsőre. Ebben kérd anyukád segítségét. Vagy egy hozzád közelálló nőét, akiben megbízol és szívesen elkísér. Betétnél én az Always-t favorizálom, tamponnál az Ob.-t. Ha van még kérdésed, írj bátran!
2012. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A tünetei az hogy fáj a has és hogy vérzel. Fehérfolyás nem mindenkinél van nekem mondjuk volt és még van is mert nekem azt mondták hogy egészen a váltó korig tart.

Van olyan akinek 9 évesen is meg van már. Hogyha a te korodban megjön az pont jó akkor késő ha vagy 17 éves.

Meddig tart???? Ez kétértelmű. 3-tól 7napig is akár. Amúgy kb olyan 50 évig egészen pontosan a váltó korig.

Ilyenről még nem is hallottam hogy csillapítani vagy elálítani, csillapítani a hasi fájdalmakat szokás.

Az elsőnél szerintem betétet használj az erősebb vérzésnél vastagabb betétet az utolsó nap mikor kevés a vér akkor használj vékony betétet. Tampont inkább a 2-3.-nál ajánlottabb ha akarsz

2012. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha jól értelmezem jó sok évig tart a menstruáció és semmivel sem lehet kicsit megállítani vagy enhyíteni a vérézst (máremitn ohgyha jön n jöjjön sok meg ne sürön jöjjön)
2012. aug. 1. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az a középső? Egyébként igen, sok lány van aki már 9 évesen menstruál. Ismertem én is ilyen lányt. Neki a puncija is 8 évesen már szőrös volt.
2012. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is 11vagyok és engem is ezek a dolgok foglalkoztatnak. örülnék, ha anyu leülne velem, és megbeszélnénk, de ő ezt még sose hozta szóba, nem tudom, hogy szerinte kicsi vagyok még hozzá? én meg nem merek beszélni neki erről.

én attól is félek, hogy a suliban jön meg. nem tudom mit kell tenni!

2012. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legkézenfekvőbb, ha kicsit megtanulnál írni. Tuti siker!
2012. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, hogy már ez érdekel és fel akarsz rá készülni. Anyuddal pedig szerintem nyugodtan beszélhetsz róla, nem ciki téma, és szerintem örülne neki, ha tanácsát, véleményét, tapasztalatát kérdeznéd. Én is már alig várom, hogy mindenbe beavassam a lányom (ő még csak 3, de én is azon gondolkozom már, hogy hogyan fogok neki ezekről a dolgokról beszélni)

Valahogy hozd fel a témát. De lehet az lenne a legegyszerűbb, ha egyszerűen mondanád neki, hogy anyu, érdekelnek a női témák, hogy mi merre meddig.

Nekem 15 évesen jött meg először, már aggódtam, hogy nem fog megjönni, de milyen jó, hogy addig nem jött meg:D

Az első pár évben nem is fájt egyáltalán, aztán évről évre egyre jobban fájt. Igazából mázlista vagyok, mert nem nagyon fáj, mostanra már tudom, hogy előző nap fáj egy pár másodpercig, görcsöl a hasam, aztán másnap megjön.

De ez mindenkinél más. Nekem úgy szokott, hogy első nap szinte semmi, aznap egy tisztasági betét is elég, aztán következő 2-3 nap elég erős, aztán még pár nap egyre gyengébb. Sajnos 5-7 napig tart, ez kezdetben rövidebb volt. Nekem a fogamzásgátló állította be, és mikor 5 év után abbahagytam, akkor is maradt a rendszer szerencsére...na nem olyan pontos, de azért elég pontos.

A 28 napos ciklus a legideálisabb, de akár lehet 21-40 napos is. De az első pár évben ne ijedj meg, ha össze-vissza van. Nehéz az első pár évben, mert akár egy hetes tolódások is lehetnek. Én amíg nem éltem szexuális életet, addig nem tudtam tampont használni. Ezt úgy kell érteni, hogy próbáltam felhelyezni, de nagyon fájt, így nem próbálkoztam, mert nem egy tamponnal akartam elvenni a saját szüzességem.

Sajnos igen, én is ismertem egy kislányt, aki 9 évesen kezdte, nagyon sajnáltam szegényt.

Onnantól kezdve, hogy elkezdesz szőrösödni, nőiesedni, onnantól kezdve kábé 1 éved van, aztán megkezdődik a mensi.

Elállítani a vérzést max olyan drasztikus módszerekkel lehet, ami árt a szervezetnek.

Betétből van többféle: vannak a szárnyasok és a szárny nélküliek. Őszintén szólva nem tudom ki használ szárny nélkülit, mert ha nem szárnyasat használok, akkor véres lenne a bugyi széle. Gondolom azt sejted, hogy néz ki a szárnyas meg a szárny nélküli. Középen két oldalt van két öntapadós fül, amit a bugyi aljához kell ragasztani kívűlről, pont azért, hogy biztos ottmaradjon a betét és a bugyi széle se legyen véres.

Vannak 240mm-320mm-ig, azt hiszem, de lehet van hosszabb is. A hosszabbak azért jók, mert éjszaka összevissza forgolódsz, s akkor nagyobb felület kell neki. Mondjuk én általában éjszakára hellyel közzel szünetelek valamiért szerencsére.

Azonkívűl vannak 2-5 cseppesek, ez arra utal, hogy mennyire nedvszívóak. Éjszakára ajánlják a több cseppeseket. Ezek vastagabbak is, de nem feltűnően.

Első körben 240mm-es betét elég lenne szerintem, de reméljük csak majd.

Folyás az meg mindenféle van előtte, utána, akár közben is. Ezek ellen nem lehet nagyon mit tenni. Tisztaságit kell használni, ezt is akár többször cserélni egy nap. A folyás addig normális, amig szagtalan, és nem viszketsz közben.

2013. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!