Postai utánvét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegyük fel, hogy rendeltem x dolgot a netről, és ezt nekem postai utánvéttel küldik el. Amikor csenget a postás, hogy hozta az x dolgot, ellenőrizhetem, hogy valóban azt kaptam-e amit rendeltem, mielőtt még kifizettem volna? És ha véletlen nem azt kaptam, mit mondjak a postásnak?


Esetleg valami más?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 1. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát papíron úgy kellene, ahogy írtad, átvétel előtt még a postás előtt fel kellene bontani és ott ellenőrizni amit megkapsz. De nem találkoztam még olyan postással aki ezt megvárta volna.

Én Németországból rendeltem egy nagy órát üveg lappal. Anyukám vette át, én 3 nappal később értem haza. Ripityára volt törve az üveg, pedig több nyelven rajta volt, hogy vigyázz törékeny üveg...

Mivel nagyon utáltam a postát akkor is, felhívtam őket, hogy ilyenkor mi van. Hát átvételkor a postás előtt kellett volna.

Okés de mondom anyukám vette át, a levéltitkot meg maguk is ismerik, tőle nem várható el, hogy felbontsa mindamellett hogy szabály szerint átveheti.


Nagy hallgatás a vonal túlvégén, majd:

Akkor a csomagolóanyagot és a terméket vigyem be egy főpostára ott jegyzőkönyvvel adjam le, és 30 nap alatt megvizsgálják, hogy jól be volt-e csomagolva és ha igen fizetnek kártérítést.

Na mondom, az órát tuti nem adom nekik újra oda...

2012. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A postás nem is adhatja oda neked, amíg ki nem fizeted. Azért nem vállal felelősséget a posta, hogy a feladó azt tegye bele, amit Te rendeltél. Én is jártam úgy, hogy vásároltam bélyeget, és a feladó a bélyegek helyett kitömte a borítékot papírfecnivel. Hogy épségben odaérjen, az más kérdés. Ezért valóban érdemes őelőtte kibontani.
2012. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, persze értem, hogy a posta nem felelős, de akkor is, ha nem az van benne, amit kértem én biztos nem fogom átvenni.


Továbbá a mi postásunk viszonylag kedves, és jófej, lehet, hogy megengedi, bár ha ezt szabály tiltja, akkor kétlem.

2012. aug. 1. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem bonthatod fel,míg nincs kifizetve.

A másik fél(hiába Ő vágott át)nagyon megszívatja utána a postást a szabályzaton keresztül,és a posta sem fogja ezt jó szemmel nézni.

2012. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A két fél nem tud kötni valamilyen szerződést ami biztosítja, hogy a vevő azt kapja amit rendelt, és az eladót pedig biztosan kifizetik?
2012. aug. 8. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Akármilyen jó fej a postásod nem hiszem hogy bevállalna ekkora rizikót!Én is postás vagyok,ha fizetés előtt kibontják a küldeményt a postás fizeti ki az értékét.Szóval ilyen lehetőség nincs hogy kibontod és ha valami nem okés visszaküldeted a kibontott csomagot.
2012. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!