Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy míg Dunántúl...

Miért van az hogy míg Dunántúlon meg Pesten fákat csavar ki a szél, hömpölyög az utcákon a víz addig Csongrád, Békés és Hajdú-Bihar megyébe Szaharai időjárás van?

Figyelt kérdés
Itt Békés megyében már lassan 2 hete 1 CSEPP eső sem esett. Már 2 hete szinte 30 fok felett tetőzik a hőmérséklet és még most jön a java. A kertembe a paradicsomon meg a paprikán kívül minden kiszáradt. A szilva féléretten potyog le a fáról és a levelei meg égnek ki. Az egész udvarban a fű teljes mértékben kiégett. Pl most is az időképen láttam,olvastam hogy Dunántúlon hatalmas nagy viharok volt és itt Békéscsabán meg már fél sivatag. Általában miért ilyen "kettősség" jellemzi Mo időjárását?

2012. aug. 2. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A Kárpát-medence 3 éghajlat határán fekszik: óceáni, kontinentális, ill. mediterrán. Az ország déli részén (Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Baranya) ezért a mediterrán éghajlat jellemző vonásai is megfigyelhetőek: szárazabb, forróbb nyár; csapadékosabb, enyhébb tél. Sokszor megtörténik az (pl.: nyáron), hogy az időjárási frontok nem kerülnek eléggé déli pályára, így az ország északi felét még elérik, ott (nyáron) heves zivatarokat okoznak, de a déli országrészt már csak "súrolja" a front, így ott legfeljebb szélerősödést és pár fokos lehűlést okoz.
2012. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Délre kéne költöznöm. Nekem miért nem adatik meg?
2012. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!