Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyszüleim padlásán találtam...

Nagyszüleim padlásán találtam ezt a tárgyat, de senki sem tudja, hogy mi lehet. Vasból készült és hegesztési nyom nincs rajta, szóval elég régi lehet. Végei hegyesek és bárhogy ér földet, egy hegy mindig felfele áll. Mi lehet, mi célt szolgált?

Figyelt kérdés

Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2012. aug. 2. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán valami mezőgazdasági cumó lehet.Varratot meg ne is keress,mert a régi dolgok kovácsolással készültek.Azért is voltak annyira elismerve a kovácsok,mert tömb vasból csináltak mindent.tehát a karnistól kezdve a kerítés díszeken át mindent tömb anyagból.
2012. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
93%

Barátom... én ennek nem tudom mi a neve. Viszont ez a "bárhogy ér földet, egy hegy mindig felfele áll" dologról egyből beugrott mi ez.


Röviden: egy csapda.


Szóval az I. vagy II. világháborúban (talán), de a vietnámi háborúban biztosan használták. Bizonyos katonai egységek, ilyen szöges "csillagokkal" voltak felszerelve és sűrűn járt avagy nagyobb fontosságú területekre/utakra szórták le őket.


Miért:

Pl hogy az ellenséges járműveket feltartóztassák vele. Vagy akár egy tábor védelménél is (pláne lakott területen), az ellenség ne haladhasson olyan gyorsan. Képzelheted, mi történhetett, amikor valaki futólépésen ráaszaladt egy ilyenre...

2012. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vassulyom.
2012. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy furcsa shuriken . A nagyszüleid ex-ninják.
2012. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez egy kerékgyilkos szerkezet.A rablók a kocsik alá teszik a tulajt kirángatják és elhúznak a kocsival.TV2-n láttam :D
2013. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!