Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi propaganda?

Külföldi propaganda?

Figyelt kérdés
Èppen a napokban gondolkodtam el rajta, hogy akárhányszor nézem ezeket a dokumentumfilmeket sugárzó csatornákat nézem, a külföldi tudatlanságot, vagy egoizmust érzékelem. Pl Római birodalmat és az ellenük küzdő népek bemutatása Britonok, Germánok, Júdea, A hunok sehol, de a vízigótok is említést kapnak. Vagy nemrég làttam a Törökök hadjáratait, és Bécs ostroma a középpontban, Magyar ostromvárosok 2,3 mondattal elintézve. Ti mit gondoltok erről?

2012. aug. 5. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Én eddig azt gondoltam, hogy az országunk külföldön még csak említést sem kap. De akkor miit keres itt ez a sok turista? Ha bemész a belvárosba, vagy a várhoz, csak úgy hemzsegnek. Tény, hogy más országok szemében nem rendelkezünk valami dicső múlttal, de ha belegondolsz, nekünk sem tanítanak valami sokat más országok történelméről. Egy-két fontosabb/nagyobb eseményt leszámítva, nem tudunk sokat mondjuk a spanyolokról.
2012. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 delusion ***** válasza:
Erre Spanyolország tényleg jó példa. A legtöbb ember nem is hallott még mondjuk Francisco Franco-ról, és például nekem is az interneten kellett utána néznem középiskolában, hogy miért semleges színnel volt jelölve a II.VH-s térképen, mert a könyv semmit nem említett erről a nációról úgy kábé a középkor óta.
2012. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!