Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itt, a gyakorikérdéseken,...

Itt, a gyakorikérdéseken, mikor kiírunk egy kérdést, a kulcsszavaknál hogy lehet szókapcsolatot írni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lehetséges?

2012. aug. 6. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a következőt szoktam csinálni:


A kérdés legyen pl. Jókai Mór A kőszívű ember fiai című könyvvel kapcsolatos. Akkor kulcsszavaknak megadom a következőket:


Jókai, Jókai Mór, A kőszívű ember fiai


Külön kulcsszónak számítanak azok, amelyek vesszővel vannak elválasztva, vagyis ebben az esetben három kulcsszó van összesen:


Jókai

Jókai Mór

A kőszívű ember fiai


Gondolom, ez volt a kérdés.

2012. aug. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet. Én már írtam és el is fogadták. Persze nem mindegy, hogy mit adsz meg.


Hozzátéve az előző hsz-hez: annak, hogy "Jókai" önmagában nincs értelme kulcsszóként.

2012. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat, igazabol arra gondoltam, hogy eleve a Jokai Mor-t sem tudom egybe irni. Csak igy: Jokai, Mor. Ha van szoköz a mondatomban, akkor nem engedi elmenteni.
2012. aug. 7. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Írd le konkrétan, hogy mit szeretnél kulcsszónak, pontosan melyik az kulcsszó, ami a gondot okozza.
2012. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jo, mar rajöttem! De köszönöm a valaszokat. :)
2012. aug. 8. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!