Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hová fajul a társadalmunk?

Hová fajul a társadalmunk?

Figyelt kérdés
Szörnyű időket élünk társadalmilag, ez nem kérdés, de az már igen, hogy fajulhat e ez még rosszabbra? Itt most nem a politika és államvezetés hiányosságaira akarok rámutatni, hanem arra, hogy milyen felfogással, és életstílussal élnek az emberek. Teljesen természetes, hogy a férfiak kocsmáznak, és már a nők is egyre többen. Nem veszik észre, hogy ez súlyos elbutuláshoz vezet? Tanulmányok szerint a magyarok 95%-a nem viszi sosem sokra, de azért megy az ivás már 14 éves kortól, meg a cigizés. Ha az állam a társadalom fejlődését helyezi előnyben, akkor nem ezt a problémát kéne megoldaniuk először? Szerintem az alkohol egyáltalán nincs jó hatással a fejlődő társadalomra, de még a középkorú embereknek is van remény, ha leszoknának az ivásról. Csak egy példát mondok, múltkor elmentem egy kocsma előtt, és egy idióta 40-es éveiben lévő emberi szerzemény elkezdett beszólogatni, erősen illuminált állapotban, hogy "felfújt köcsög" "ilyen idősen én is néztem ki így de szerek nélkül". Visszafogtam magam, mert láttam, hogy már a sors megbüntette őt eléggé, de azért elmondtam a véleményem róla is, ha már ő rólam ilyen szabadon beszélt. És persze olyankor jön az, hogy nem tisztelem az idősebbeket, na de kérdem én, a tisztelet kivívása a korral jár arányosan? Nem az eredményeiért kell tisztelni valakit, szerintem igen, és ha igen, akkor pedig joga lenne a fiataloknak is "jó útra téríteni" a náluk idősebbeket is. Ha már fiatalon megy az ivászat, akkor mért csodálkozik mindenki, hogy az az iskolában lévő diákok egyre hülyébbek, Miért csodálkozik mindenki, hogy az egyetemekre megszigorították a felvételi szabályokat. Őszintén, egyikőtök is szeretné, ha idővel majd egy olyan orvos műti meg, aki a fiatalkorát végigitta, végigbulizta, és leszarta a tanárait? Mehet a közfelháborodás országos szinten a munkanélküliség miatt, de nem hiszem, hogy mindenkinek aki háborog diplomája van, és mindent megtett azért, hogy később el tudjon helyezkedni. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. A legszegényebb sorból származó kevés tudást örökölt parasztgyerekből is lehet milliókat kereső aneszteziológus. Csak szarból nem lehet várat építeni, a SEMMIBŐL LEHET. És ami most megy a fiatalok, és az idősebb generáció soraiban, az keményen SZAR. Ezek után nem kell csodálkoznia senkinek, hogy nem tud elhelyezkedni. Akinek van diplomája, és elég kitartása, az maximum csak időlegesen nem tud állást találni, de jóval több esélye van rá később, mint annak aki elitta, elbulizta a fiatalkorát, és harminc évesen sír, hogy mennyire egy rossz világban élünk, ahol nincsenek lehetőségek. Légyszíves írjátok meg véleményetek erről az egészről kommentbe, pozitív és negatív hozzászólásokat is örömmel várok! Köszönöm!

2012. aug. 6. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően igazad van. Ez sajnos egy öngerjsztő folyamat: Szar a világ -> Az emberek isznak -> A világ még szarabb lesz -> az emberek még többet isznak. Szóval érted. Csak az a kérdés, hogy melyik lépcsőfokon indult el.

De ettől még a bulizással nincen gond, meg mértékkel az alkohollal sem. A fűvel, meg a többivel már igen.

2012. aug. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Hozzáteszem, hogy 16 évesen én is szoktam kb. 1-2 havonta egyszer bulizni, meg inni is (néha elég sokat), de az ivás, bulizás nem feltétlen azt jelenti, hogy egy senki lesz belőled. A megye egyik legelitebb gimnáziumába járok, 4,0 az átlagom, és nem tartom a jövőm reménytelennek. Annak ellenére, hogy szoktam bulizni...
2012. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ivással nem is lenne baj, csak nem arra kell használni, hogy elfelejtsük, azt, hogy nekünk milyen szar, csak az a gond, hogy az alkohol kiöli a motivációt, és enélkül nincsen eredmény. Ez az egész pedig onnan indult, hogy felfedezték a romboló hatását az alkoholnak, és az államvezetésnek jobb ha több az olyan ember aki passzív az alkohol miatt, mint ha többen lennének azok, akik sokra akarják vinni, és esetleg veszélyeztetnék a "fejeseket". A média terjeszti, azt, hogy mi a menő és mi nem, és amik "menők" azok általában szellemileg passzívvá tesznek. Ilyen az alkohol is.
2012. aug. 6. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Ez teljesen igaz. Azt hittem, csak én szoktam gondolkodni ilyeneken. :D

Éppen ezért nem nézek TV-t. Engem leszólhatnak, hogy nem Converse cipőben járok, meg hogy én magyar Rap-et hallgatok Lady Gaga, Pitbull, meg a többi divatos háromperces sztár helyett. Nem izgat... A haverjaim véleménye érdekel, a többi meg le van szarva a tetőgerenda magasságából...

2012. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amire senki sem gondol, hogy ez a szint mindig is ilyen alacsonyan volt.


Az emberek legnagyobb része olyan korlátolt, hogy képtelen kontrollálni az életét, a döntéseit. Nem a politika, vagy a rendszer tehet erről, hanem az értelmi korlátok.

2012. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, de ezeket az értelmi korlatokat a kormány, a média, és az egész világ előszeretettel kihasználja.
2012. aug. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy kihasználja....a ragadozók nem használják ki, ha egy gazella megsérül? Rávetik magukat, élve szedik szét, élve kezdik el felfalni.

A jószándékú méhész nem használja ki a méheket? De.


A kihasználható helyzeteket a természet (és az ember, mint természeti lény is) kihasználja. Ez így van rendjén.


Aki kezébe veszi az életét, az megpróbálja magát függetleníteni minél jobban ezektől a hatásoktól, esetleg saját javára fordítani, és felelősséget vállal mindenért, ami az életében történik. Ez az, amire a mindenkori népesség 90%-a nem képes.

2012. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!