Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy tetováljak...

Mi kell ahhoz, hogy tetováljak itthon? A gépen és festéken kívül:D

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vállalkozás, működési engedély, ÁNTSZ-engedély, ilyenekre gondolsz?
2012. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem,hanem ami ahhoz kell,hogy például tetováljak a kezemre (tegyük fel, hogy már megy:D) pl.:fertőtlenítők meg a gép tartozékai
2012. aug. 7. 22:27
 3/11 SzilKa ***** válasza:
100%

Gép, steril csőr-markolat, steril tű, kábel, trafó, pedál.

Gumikesztyű, papírtörlő, spricni, kábelfólia, gépfólia, folpack, ragasztószalag, clarasept szappan, alkohol.

Indigó, dettol, festékek, kupakok, vazelin.


Összességében többe kerül, mintha elmennél egy tetoválni tudó tetoválóhoz és vele csináltatnád meg.

Másokra meg semmiképp ne kisérletezz tudás nélkül, ez nem játék.

2012. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze,nem is akartam másra és nem olcsóbban akartam így megúszni,csak érdekel a tetoválás és valahogy el kéne kezdeni,hallottam valami műbőrről vagy disznóbőrről nem tudom pontosan,amin lehet gyakorolni.Így nagyjából képben vagyok ,hogy mennyi minden kell,szóval ezér kössz:D
2012. aug. 8. 11:51
 5/11 SzilKa ***** válasza:
Sima műbőrön, illetve hentesnél vásárolt (majd jól letisztított és zsírtalanított) cocabőrön tudod az alapokat kipróbálni, mint a géptartás, egyenes ill szabályos vonalak húzása, de arra számíts majd, hogy az élő bőr más lesz, le kell fogni az egyik kezeddel a bőrfelületet, amit másik kezedben lévő géppel tetoválsz, mert ha nem fogod le, a tű rezeteti a bőrt és nem fogsz tudni egyenes vonalat sem húzni. Ezért szoktak inkább a combukon, lábukon gyakorolgatni azok, akik magukon tanulnak meg. Javaslom, hogy nézegess sok videót és útmutatót a neten, illetve olvasgass tetkós fórumokat is, gépbeállítás, stb miatt.
2012. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez mind kb menyibe kerül?Mert nézegettem párat neten és vannak gépek külön 12ezerért meg teljes felszerelés 20ezerért küldök egy linket, ezek jók és lehet velük szépen tetoválni ?


[link]

2012. aug. 8. 17:00
 7/11 SzilKa ***** válasza:

Ennyiért csak kínai gagyit lehet kapni sajnos. Tekercses gépből ami már normális és minőségi, az 25-30ezer 1 db gép, hibrid ami normális, az 40-45 ezer (nekem pl modern, forgómotoros gépeim vannak, azok 80-100 ezer körül mozognak). Trafó 12 ezer, pedál 5-10 ezer, kábel 2-3 ezer. A tűk darabja kb 50 Ft, markolat eldobható 150 Ft, a fém markolat csak akkor okés, ha sterilzáló berendezést is veszel... Festék 30ml 3000 Ft általában. A többi kellék már aprópénz. Szóval indulásnak nem árt, ha van legalább (!) 100 ezred rá, már ha komolyan gondolod.

Persze el lehet játszadozni a kínai szettekkel is, de azokkal csak kínlódni szoktak általában.

2012. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SzilKa ***** válasza:
Van két kereskedő, akik tanácsokat is tudnak adni, hogy miket érdemes megvenned és nem vágnak át, a google-ban keress rájuk: Sebitattoosupplies és Kisfőnök
2012. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a segítséget!
2012. aug. 8. 23:11
 10/11 anonim válasza:

Szia! Én a felszerelésemet (2gép, trafó, 2 fém markolat, csőrök, kábelek, pedál, 1 tubus fekete festék, festéktartó kupak, pár tű) baráti áron 53ezerért kaptam meg, majd ehhez rendeltem webshoppból ( különféle tűk, eldobható csőrök ill. markolatok, dettol olaj, bőrfilc, bőrindigó, 7 színes festék, új clipcord kábel, gumikesztyűk, tűszárgumik meg hasonló apróságok) , ez 34ezer forint volt, majd elmentem gyógyszertárba, vettem bepanthent, bőrfertőtlentőt és eszközfertőtlenítőt, 5ezret hagytam ott.

Szóval ha ezt összeszámolod, 92ezer, és ennyi a legkevesebb, ha mindent megveszel hozzá, ami tényleg szükséges.. :)

2012. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!