Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti szeretitek a kpop-ot és...

Ti szeretitek a kpop-ot és Koreát? Szerintetek milyen a koreai nyelv? Mi a véleményetek a koreaikról?

Figyelt kérdés
Én Korea és kpop fan vagyok. Aki szereti Koreát és a kpop-ot azzal szívesen barátkozok!Legfőkébb lányokkal(De nem ezzel akarok párt találni magamnak!És ne értsd félre!) 13/L

2012. aug. 7. 17:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
Á, utolsó! :D Én meg húszévesen kezdtem el megtanulni... (Pár hónapja.) Amúgy én tolmács szeretnék lenni, vagy valami olyan, amihez kell a koreai nyelv - plusz én is szeretnék kiköltözni, de az kicsit odébb van még. (Amúgy a négyes hozzászóló voltam.)
2012. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Én is szeretnék kiköltözni oda, és a nyelvet úgy felsőfokon-anyanyelvi szinten megtanulni! (Pár hónapja tanulok, kb. február-március óta.

# 7/11-es válaszoló: Ha a barátnőid emiatt lenéznek akkor sajnos, ők nem is igazi barátok! Ha tényleg barátnők vagytok, akkor nem nézne le emiatt!

2012. aug. 18. 23:31
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Te miből/honnan tanulod? Nekem könyvet még nem sikerült beszereznem, de már jó úton haladok felé. Eddig pedig megtanultam a hangeult - netről - meg jó néhány szót (kábé negyvenet-ötvenet) doramákból.

A négyes és a... nem tudom, melyik hozzászóló voltam... (A 20/L) ^^

2012. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én ezekből szoktam tanulni:

[link] de az oldal elköltözött ide:

[link]

koreai oldal, de nem nehéz kiigazódni rajta.

[link]

[link]

[link] bár ez a szótár nem mindig megbízható, de úgy többségében igen.

[link] teljesen megbízható online angol szótár

Ésa az én oldalam: [link]

2012. aug. 19. 16:29
 15/25 anonim válasza:
69%

Én is kpopos vok de én két lábbal járok már a földön, az elején engem is elvarázsolt Korea de már látom a valóságot. Én nem álltam neki a nyelvet tanulni, ázsiai hapsit se keresek ezerrel, meg nem akarok kiköltözni se . egyes körökben már égő is ezzel a kiköltözéssel jönni.bennetek nincs büszkeség? minek nyalnátok a koreaiaknak ha ők leszarnak minket csak röhögnek a rajongókon, mert már mindenhol ezt olvasom.ja meg kíváncsiságból próbáltam levelezni párral angolul, egyszer ha válaszoltak sokat mondok, egyik se ír vissza ha megtudják h kpopos vagy.nekem eszem ágában sincs már kiköltözni, azért h egyedül legyek és ne legyenek barátaim, meg semmi kedvem egész nap rizst enni, se nyalni ennek meg annak csak mert idősebb,meg h nyáron mindenemről fojjon az izzadtság a párás melegben stb mert olvastam egy ott élő magyar csajnál h mik vannak ott. tuti nem hazudott mert direkt utána néztem angol oldalakon is. nézek doramát is de az olyan mint a latin szappan ott is jó hapsik vannak meg gazdagok, de Mexikó az sem olyan mint a filmben, tök gáz az is igaziból, olvastam arról is direkt. Koreát is csak tuti szupernek festik le a hapsikkal együtt a sorikban aztán a valóságban meg nem nagy dobás, és a hapsik se olyanok mint a sztárjaik. Nekem meg nem kell szemüveges kockafejű iszogatós böfögős köpködős fokhagymaszagú koreai hapsi aki estleg meg is ver ha nem csinálom azt amit akar, meg ki is kell még szollgállnom, a begyepesedett családjáról nem is beszélve. én nem költöznék vhova azért h cseléd legyek azt max kapok érte cserébe egy hülye márkás vmit. jó hapsikat meg nem olyan egyszerű fogni :(( hallottam ,hogy aki jól kinéz annak is minimum egy Jessica Alba kell, nem egy nagyseggű magyar csaj. nekik csontvázkollekció kell, én meg mikor belenézek a tükörbe jól tudom h nem állna le velem egy 2Pm vagy BigBang tag de még a hasonmásuk se. most verjem magam a falba vagy menjek én is plasztikáztatni magam mint a koreai csajok, csak mert nem születtem miss hungarynak? és ha jól néz ki egy hapsi az nem bizti h az normális is, főleg amiket az átlag koreai hapsikról hallottam, húúú . amit a doramákban mutatnak az csak álom sajna. szóval én tuti nem rohanok Koreába egy álom miatt.Mert írták több helyen is h nincs munka ottan hiába tud vki koreaiul és h tök drágák a lakások meg az élet stb ezen nem gondolkztok?honnan lesz pénzetek h megéljetek ott? Vagy vmi koreai hapsi majd megoldja ezt és eltart titeket? Az már olyan szánalmas h azért kell a hapsi h ott élhessen vki, és akkor meg tuti h cselédnek kell lenni cserébe.ingyen nem adnak semmit,,szóval én szeretem a kpopot hallgatni meg a doramákat de tudom már h az a világ az nem a valóság, az csak a fantázia világa. amit a Palota ékkövében stb láttam az nem létezik, nem olyan rendesek az emberek ott sajna, és már látom nem is olyanok ők mint mi magyarok. nekem meg nincs kedvem jópofizni azzal aki elöttem mosolyog a hátam mögött meg kiröhög és mindenfélét mond. én megmaradok csak a rajongás szintjén aztán majd ugyis összehoz a sors egy hozzámillő rendes hapsival és nem kell annak pont koreainak lenni, meg dolgozok a karrierremen mert én állatorvos akarok lenni, Koreában meg tuti semmi esélyem erre. függeni meg nem is akarok egy hapsitól se. Lehet h király otthon ülni eltartottan Koreában egész nap és körmöt reszelni, de sztem pénzt kérni állandóan a hapsidtól h megvehessed pl. a tamponod az már tuti nem az. Hát nekem ez a véleményem már a koreaiakról

17L

2012. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező! Nagyon szépen köszönöm, az első három linket ismertem is, a talktomeinkorean oldalról tanultam meg a hangeult... :D


Kedves utolsó!

Én is nagyon jól tudom, mi van odakint, tudom, hogy a fele nem olyan, mint ahogy a doramákban lefestik.

Azonban.

Én beleszerettem a nyelvbe, mert szép. Tetszik a kiejtés, a hangsúlyozás, a szavak "pöszesége", tetszik maga a kultúra is. Részben azért kedveltem meg, mert a kedvenc idolom olyan aranyosan beszélte, és elgondolkodtam, mit mondhat. Aztán a doramák révén teljesen megszerettem a nyelvet.


Végül eldöntöttem, hogy én tolmács szeretnék lenni. Sokat keresnek, pláne egy koreai-magyar, hiszen nagyon kevés magyar ember van, aki beszéli a koreai nyelvet. Kiköltözni pedig azért szeretnék, mert érdekel Szöul. Még mindig tudom, hogy nagy része nem valóság, ott is ugyanúgy megvannak azok a dolgok, gondok, amik nálunk is. És mégis ki szeretnék menni, mert látni akarok. Hogy aztán csak pár hónapra vagy teljes életemre, az már más kérdés, de ki szeretnék menni.

Világot látni talán nem bűn?

2012. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
81%
Én is szeretem Koreát és a k-popot. És igen, tudom hogy milyen valójában. De imádom Koreát és nem is akarom nem imádni. És felőlem le nézhetnek a menő csajok miatta nem érdekel. Mert azóta a napota, hogy megláttam a Beast beautiful számát van élet célom és azota csak mosolyogni tudok. Azota szeretk élni, hogy rá találtam Dél-Koreára.
2012. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Tammagoo válasza:
100%

Én is imádom Koreát és a Kpop-ot! Én is leginkább fiúkat hallgatok :3 de lánybandákat is szeretek :) Interpals-on ismertem meg egy koreai srácot, skype-oltam is vele, jófej :D (mostanában nem nagyon beszélünk, csak néha Kakaotalk-on) Imádom a nyelvet is, magamtól is elkezdtem, de voltam a Koreai Kulturális Központban egy nyári tanfolyamon.

Utólsó: A számból vetted ki a szót :D Korea megváltoztatta az életem és engem. Azóta soha nem unatkozok! És nagyon sok új barátot szereztem!*-*

2012. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Látom sokan érdeklődtök Koreai iránt :).

Esetleg valaki nem tudna erre a kérdésemre válaszolni? :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2012. szept. 1. 19:34
 20/25 anonim válasza:
100%
imádom a kpopot és a nyelv is tetszik!:))bár nehéz lehet :P SNSD a kedvencem *---*
2013. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!