Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Paks, SzentLélektemplom. Az...

Paks, SzentLélektemplom. Az épület belsőterében több utalás található az új honfoglalókra. Kiemelendő közülük az égigérőfa szimboluma, a tulipános dídzítések sokasága, egykori pusztai létet idéző jelkép. Mi az jelkép, amelyből 2 a fedél alá menekült?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Kik azok az "új honfoglalók"?


A fa (életfa, az égig érő is ide tartozik) lehet bibliai jelkép is.

2012. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia Kérdező,


ez most egy iskolai házi feladat a nyár közepén? :) Egy kicsit úgy írtad le, mintha valaki azt a feladatot adta volna neked, hogy válaszolj a fentiekre.


Engem is érdekelne, hogy kik az új honfoglalók? A László Gyula-féle kettős honfoglalás elméletre gondolsz, hogy ez jelenne meg valamilyen formában a templomban? Elképzelhetőnek tartom, de nem tudom, milyen formában utalhatna erre Makovecz. Az égigérő fa megvan, én tulipánokra nem emlékszem, de Makoveczből kiindulva szinte biztos, hogy ezer formában megjelenik.


Mi az, hogy "jelkép, amelyből 2 a fedél alá menekült"? Konkrétan tudsz valamiről, ami el van rejtve? Milyen fedél alá? Hogyhogy menekült? Jelkép, amelyből kettő?


Egy kicsit írd körül, fogalmazd meg, hogy mit kérdezel, mert érdekesnek tűnik a kérdésed, csak elég nehezen értelmezhető jelen formájában.

2012. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fogalmazás pontatlansága: az új hont foglalókrs. Sajnos a pontos szöveg nem fér be, de így van megfogalmazva ! Köszönöm a választ ! Nagyon kellene a válasz, de senki nem tudja !
2012. aug. 11. 07:24
 4/5 anonim válasza:

Én tudom a választ! Jelszó: PARTISQM 2012!

Megjegyzem elég hülye ötlet volt ide feltenni a kérdést, ugyanis a google alapból dobja ezt az oldalt (és a többit is)!

2012. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez most mégis mi volt?
2012. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!