Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fejleszthető a kreativitás...

Fejleszthető a kreativitás másolással?

Figyelt kérdés
Szeretnék mesekönyv-illusztrátor lenni. Sokat rajzolok, de nem tetszenek a figuráim, elég fosadék mind. :( Szerintetek ha gyakorlásképpen másokat másolnék, fejlődne a kreativitásom?

2012. aug. 10. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem használd Betty Edwards jobb agyféltekés rajzolás c. könyvét. Hidd el, nincs rossz rajzos csak rossz technika!!! Én is ezzel a könyvvel tanultam meg rajzolni, mert a sulimba kell a rajz és úgy éreztem, nem fejlődök.... De ezzel profi lettem :)
2012. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A könyv megvan, tényleg hasznosnak tűnik. Számomra inkább abban, hogy megmutatja, hogyan "kattanj rá" a rajzolásra, és inkább a valósághű ábrázolásra vezet rá.

De abban, hogy hogyan találj ki figurákat, talán valami más kéne.

2012. aug. 12. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elején igen... Én több könyvet is végigbújtam (fejlődtem is), de az alap technikákat magamtól tanultam meg. Egy bizonyos témakörben (nem úgy értem, hogy fogkefék, hanem valami pl. mesefigurák, esetleg különös járművek, stb) kezdj el rajzolni, először csak másolni, majd később próbáld meg fejből lerajzolni a dolgokat.


Saját példaként én karaktereket rajzoltam és egy idő után már csak úgy rajzoltam, olyanokat alkottam amik csak stílusban hasonlítottak a témához, de a többi tekintetben saját ötlet volt...



Viszont egy dolog még fontos:

Gyakorolj és rajzolj rendszeresen, mert én már egy ideje nem nagyon rajzoltam és eléggé el is felejtettem a dolgokat...

2012. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!