Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendőrségi feljelentés,...

Rendőrségi feljelentés, Paprika-Spray?

Figyelt kérdés

Hali! A címben említett 2 dologról szeretnék kérdezni. Szóval.. A szomszéd faluba folyton átszoktunk járkálni a barátnőmmel. Van ott egy gyerek akire enyhén nem lehet azt mondani , hogy normális. Röviden az apja folyton holt részeg , az anyja pedig a lyukaival keresi a betevőt. A gyerek csak 14 éves , folyton késsel mászkál mindenhova , múltkor is előszeretettel dobálta , és majdnem sikerült is vele megsebesítenie egy kisfiút. Nem csak ez a gond vele , rengeteg rendőrségi ügye volt [kocsikat rongált , biciklikerekeket eresztett le , focikapuk hálóját vágta el , üvegeket tört ki] Ez a gyerek enyhén nyomul a csajomra , és nekem mindig beszólogat , hogy kitépi a belem meg ilyenek. Eleinte nem érdekelt , nem vagyok az a verekedős típus , soha életemben nem mentem neki senkinek , max hülyeségből. A szópárbajozás sem az én világom. De egyre csak folytatta , hogy távolról bepofázott valamit , amikor meg megkérdeztem mit mondott meg se mert szólalni. Egyszer amikor odamentünk a barátnőm elkezdett vele vitatkozni , és kiabálni , amire a gyerek egy nagyon durvát beszólt (hallott hozzátartózóját emlegette)A barátnőm ezután nekivágta a labdát , ő meg ezért nekiment. Ennyire ideges még sose lettem , teljes erőmből hátrahúztam az öklömet , és amíg vele volt elfoglalva telibe ütöttem az arcát. Aztán nekem támadt valami gumipókkal , én meg erre megint teljes erőből megütöttem.

Ezután már nagyon mondták a körülöttünk állók , hogy hagyjátok már. A gyereknek ömlött a vér a szájából , és az orrából is. Másnap visszajöttünk , és érdeklődtünk , hogy mi történt. Azt mondták még a szeme is teljesen bedagadt. Egy falusi (nem gyerek) , azt mondta hogy a gyerek apja feljelentést is tett, hogy megverték a fiát, de a gyereknek elvileg több rendőrségi ügye nem lehet , mert akkor kiskorúak börtönébe zárják. Miután ő kereste magának a bajt lehetséges , hogy tényleg feljelentett engem az apja? A pályán (ahol történt az eset) kamera is van , és hangrögzítő is. Minden kiabálás fel van véve ahogy ordibál nekünk , meg hogy rátámad a barátnőmre. A másik pedig vettünk egy paprika-sprayt, mert tudtuk , hogy képes lenne késsel neki menni egy embernek. Meg azt is megtudtuk , hogy van pisztolya , de az apja elzárta tőle , de mivel az apja részeges bármikor eltudja csenni.

A spray-ről az a kérdésem , hogyha nekem támad , és telibe fújom az arcát , akkor az jogos önvédelemnek számít? (Persze nem puszta kézzel , hanem valami eszközzel). Remélem érthető a két kérdésem , bocsi a sok beszédért , de próbáltam minél jobban leírni , hogy kivel is van dolgunk. Köszi a válaszokat előre is :)


2012. aug. 11. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, az jogos önvédelemnek minősül, bár nézz utána, hogy pontosan milyen spray az engedélyezett, mert az sem mindegy.
2012. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy akkor minősül önvédelemnek, ha konkrétan neked ront késsel, vagy bármivel. Amíg csak üvöltözik veled, addig nem ütheted, fújhatod.
2012. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Győr közepén vettem egy vadászboltban , ott mondták , hogy egy polgárnál lehet ennyi adag. Nem illegális önvédelemre tökéletes , de azért szeretnék biztosra menni. A másik kérdésemre nem tudsz véletlen válaszolni?
2012. aug. 11. 00:27
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tehet feljelentést ellened. Amennyiben nem ő ütött elsőnek. Ha te mentél neki (hiába provokált), ráadásul arról felvétel van, az nem jó.

Gondolom 8 napon belüli sérülést okoztál neki (azaz nem tört el semmije).


Hány éves vagy?

2012. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát a barátnőmnek ment neki , én pedig aztán neki! 17 vagyok.
2012. aug. 11. 01:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan megütötte, vagy csak agresszívan lépett fel?


A korodból adódóan szerintem nem lesz komoly dolog.

2012. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy rugós "gumipók" nevű madzaggal csapkodta, aminek vas volt a végén, meg elég erősen ütögette.
2012. aug. 11. 01:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor jogosan b@sztad szét a fejét.
2012. aug. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gondolom cigány ge ci, hogy rohadna el az ilyen
2012. aug. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
xDDD Gyereknek nagyon durván kreon bőre van , de tényleg nem cigó eleinte engem is nagyon meglepett , de a szülei tényleg fehérek. Ettől függetlenül lehet , hogy az árokban találták xD
2012. aug. 11. 02:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!