Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a komposztál...

Mi a véleményetek a komposztálással kapcsolatban az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Vidéken, kertes-, családi házas övezetben láttam, hogy a legtöbb ház elé nejlon zsákban ki volt téve a zöld hulladék.

Ez azt jelenti, hogy ott nem terjedt el a komposztálás. pedig mint tudjuk, a vegyes hulladék kb. harmada komposztálható. Ha ennyivel kisebb kukát fizetne az illető, az már jelentős megtakarítás lenne.

És persze a konyhakertjükbe pedig megveszik az emberek drága pénzért a műtrágyát az áruházban, amit szintén nejlon zsákban cipelnek haza. Kiskert ugyanis minden háznál volt.


Az egészben csak azt nem értem, hogy ez a környezetromboló és pénzpazarló gazdálkodás ott vidéken miért csak nekem, városi panellakónak, szúrt szemet.



2012. aug. 12. 18:51
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

Igazad van. Sajnos úgy látszik nehezen terjed el.

De ezen lehetne segíteni ha lenne egy szervezet akik fából készült komposztálókat oszt ki és hozzá tájékoztatókat hogy mit lehet belerakni és hogy kell használni. Nem is kellene mindenkinek ilyet adni, ha 10 háznál 1-nél megjelenne jól látható helyen rajta a tájékoztatóval amit el is tudnak olvasni a szomszédok pl a kerítésen át, valószínűleg elkezdenék utánozni az illetőt. Nekiállnának barkácsolni valami hasonló tárolót stb...

Adományozz annak ilyet akinél ott jártál, hátha beindul valami.

Egyébként is a saját háza táján kezdjen mindenki ilyesmibe aki megteheti, a változások nem jönnek maguktól.

2012. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A nagymamám lakott, a nagynéném lakik az említett településen. A maguk elképzelése szerinti kényelem, egyszerűség és a megszokás az, ami vezérli az életvitelüket. Sem józan paraszti eszet, sem tanult ismereteket nem találtam arrafelé. Más falubéliekkel én nem állok kapcsolatban, de a nejlon zsák minden háznál kint volt.


Ha én ott laknék, akkor komposztálhatnék bárki helyett, de azt nem kérik, hogy Bp-ről osszam a tanácsokat.

2012. aug. 13. 09:52
 3/4 EagleHUN ***** válasza:
Nem is ezt mondtam hogy tanácsokat ossz. Ajándékba vidd, a felállításával együtt amit te végzel, persze előre beszéld meg velük. Aztán hátha használni kezdik. :)
2012. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kioktató stílusban osztom a tanácsokat, csak megemlítem ha lehet, beszélek róla, amit csak tudok. De nem látom foganatját. Ritkán találkozom a nagynénémmel, inkább az itthoni szelektív hulladékgyűjtést támogatom a lelkesedésemmel.
2012. aug. 13. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!