Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki albérletben lakik: nálatok...

Aki albérletben lakik: nálatok is ilyen bizalmatlan a tulajdonos?

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk albérletbe a párommal, a tulajdonos egy fiatal pár, akik éppen akkor költöztek külföldre, de a nővel tartjuk a kapcsolatot, vele intézünk mindent. Úgy indult a dolog, hogy amikor aláírtuk a szerződést, akkor a tulajdonos azt mondta, hogy bármit változtathatunk a lakásban (festhetünk, fúrhatunk és ilyesmik). Volt egy bútor, amit akkor rendeltünk meg és nem tudtuk hova tenni. Megkérdeztük, hogy egy fél hónappal a beköltözés előtt felvihetjük-e a bútort az üres lakásba? Azt mondta persze, majd megbeszéli az apjával és ő beenged minket. Amikor hozták a bútort, előtte való nap felhívtuk a tulaj apját, hogy akkor hozhatnánk-e a bútort? Erre azt mondta, hogy nem, mivel csak 2 hét múlva költözünk és egyébként sincs otthon. Nagy nehezen megadta a felesége számát, aki otthon volt, neki pedig nem volt kedve átjönni a másik utcába...:S Mindegy megoldottuk.


Úgy volt, hogy a bérleti díjat minden hónap 5-ig fizetjük a papának és akkor megmutatjuk a befizetett csekkeket. Ez működött is pár hónapig aztán hetente kaptunk e-mailt, hogy scanneljük be a csekkeket és küldjük neki. Hát meggyűlt a bajunk a scannelővel és egyébként is mutogattuk a papának és nem láttuk értelmét, de addig nem volt nyugtunk, amíg párat be nem scanneltünk neki. 1 év után hazajöttek, eljöttek minket is ellenőrizni. Egyesével végignézte a befizetett csekkeket (minden be volt fizetve) és körbejárta a lakást, hogy minden rendben van-e (bár mai napig nem értem mit féltett annyira, mivel eleve nem egy jó állapotú lakás, nem tudtuk volna jobban lelakni, mint ahogy volt). 1 év után járt le a szerződésünk és úgy döntöttünk, hogy inkább egy kisebb albérletbe megyünk, mert úgy éreztük nem ér annyit a lakás, amennyit fizetünk érte. Amikor ezt elmondtam, inkább levitték a bérleti díjat, csak maradjunk, így maradtunk.


Közben fűtéskorszerűsítés történt, de a tulaj nem volt hajlandó kifizetni az egy havi bérleti díjnak megfelelő összeget, hogy kicseréljék a radiátorokat, amik kb semmit sem érnek télen, majd megfagytunk, de közben 28 ezret fizetünk. De mindegy, nem a mi lakásunk.


Fizettük tovább a számlákat, időben megkapták a bérleti díjat is. Az egy éves látogatásuk alkalmával viszont kitalálták, hogy utaljuk inkább a bérleti díjat nekik. Az 5.-i határidő nem változott, de ha 5-én befizettük, akkor csak másnap ért oda, ha péntekre esett 5.-e, akkor csak hétfőn ért oda. Már 5-én kaptam az e-mailt, hogy mikor küldöm a bérleti díjat?:S Egyszer egy hetet késtünk, mert nem sikerült időben összeszedni a pénzt, de előre szóltunk és azt mondta, hogy oké, de péntekig küldjük el. Péntek délután el is utaltuk. Ekkor már egy felháborodott hangvételű levelet kaptam, hogy még mindig nem kapta meg a pénzt és akkor beszéljünk meg egy későbbi időpontot, ha nem tudjuk tartani a határidőt. Hangsúlyozom 1,5 év után egyszer fordult elő ilyen!


Most eldöntöttük, hogy szeptembertől költözünk, de már májusban szóltunk neki. Felajánlottuk azt is, hogy szívesen egyeztetünk az érdeklődőkkel, hogy ne kelljen az ingatlanost kifizetnie, csináltunk képeket is. Júniusban megint hazajöttek, leellenőrizte a számlákat, ami persze be volt fizetve. Megbeszéltük, hogy az utolsó 2 hónapban nem fizetünk bérleti díjat, hogy a kauciót ne kelljen visszafizetniük.


Azóta állandóan hívogatja a szolgáltatókat, aztán írja nekem az e-mailt, hogy ennyit, meg annyit kell fizetnünk még. Ha nem válaszolok 5 percen belül, akkor hív telefonon, ha én nem veszem fel, akkor a páromat.:S Augusztus közepe van és még nem jöttek meg az augusztusi számlák, kivéve az ELMŰt. A júliusi számlák még valóban nincsenek befizetve, de a párom nem havonta kap fizetést, mivel vállalkozó, úgyhogy úgy kap pénzt, ahogy munkához hívják, én meg sajnos munkanélküli vagyok. Most fog annyi összejönni, hogy be tudjuk fizetni a számlákat. Múlt héten azt hittem megbeszéltük a tulajjal, hogy nincs mitől tartania, mert eddig mindent befizettünk, jó lenne, ha kicsit bízna bennünk. Erre ma írja, hogy: "tudom, hogy rendik vagytok, de van egy csomó tartozásotok"...:S Meg azon van beszarva, hogy kikapcsolják az áramot. Volt, hogy 3 havi számlát fizettünk be egyszerre, de akkor sem kapcsolták ki, csak akkor éppen nem tudott róla, mert tudtuk, hogy ki fogjuk fizetni.


Ráadásul mindehhez nagyon cinikus és leereszkedő a stílusa, néha arrogáns is. Én ma nagyon felidegesítettem magam rajta, és bár tisztességes emberek vagyunk, de eszembe jutott, hogy ki akarok szúrni vele valahogy, hogy legyen oka aggódni. Persze nem gondoltam komolyan és már le is higgadtam, de már nagyon idegesít ez a nőszemély.


Kíváncsi lennék, hogy máshol is fennáll ez a bizalmatlanság? Igazságtalannak érzem, mert 2 éve mindent befizettünk és mindent meg lehet velünk beszélni. Én megértem, hogy az ő lakása és fél, hogy adósságban marad, de ha eddig nem vertük át, akkor ezután miért tennénk? Nem értem.:S


2012. aug. 13. 16:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!