Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lemenni jobbláb...

IgaziLulu121 kérdése:

Hogyan tudnék lemenni jobbláb spárgába?

Figyelt kérdés
Járni szeretnék szertornára de félek elkések vele mert 12 éves vagyok és a videókon a 6 éves kiscsajok simán hányják a szaltókat. Letudok menni állásból hídba és tudok cigánykerekezni. De a spárgát nem tudom megcsinálni hogyan kezdjek neki? Egyébkébt jobblábspárga :) valami hatékony kéne mert egyébként 2 hónapja ment csak már rég nem csináltam mert elvolt törve a kezem. Akkor bemelegítés nélkül lecsúsztam
2012. aug. 16. 21:35
 1/4 anonim válasza:

Nem tudom, hogy valamikor tornáztál-e már bármit, (tesiórán kívül, mert az semmi) ezért "dedósan" írom, bocsánat, hogy ha túl primitívnek éreznéd:)

Ülj le törökülésben a földre, majd a térdednél fogva húzd ki a lábaidat, és a talpadnál érintsd össze őket. Fogd meg a talpaidat, és a térdedet nyomd le addig, amíg nem fáj nagyon. Ha ez megvan, akkor lehet "repkedni" vagyis rugóztatod a térdeidet, és pár perc után egyre lejjebb fog menni. A hátadra figyelj, hogy egyenes legyen!!! Ez bemelegítésnek teljesen jó, 5-6 perc után terpeszülés, és ott már tőled függ, hogy mivel nyújtod magad, lehet pl. jobblábra hajolsz kettőt, középre kettőt, balra kettőt, majd hátulról előre nyomod magad úgy, hogy a tested megy, de a lábad nem. Ha már eleged van ebből, akkor át tudsz fordulni jobbra, és máris sokkal közelebb vagy a spárgához. Ha nem is vagy lent, de már majdnem, akkor megpróbálhatod lenyomni magad. Fáj nagyon, de legalább lentvan xD pár nap után már simán leszaladst megint úgy, mint régen.

Szertornához viszont a híd és a cigánykerék elég kevés :/ nem lenne jobb másvalami? Moderntánchoz teljesen jó a spárga, híd, cigánykerék, de ha normális a tanár, akkor figyelembe veszi, hogy ki mit tud, és koreográfiában azokat állítja az ilyen helyekre, akik tudnak.


A videón a hatéves kiscsajokról nincs fenn az, amikor sírnak a fajdalomtól, mert még nem elég lazák, mégis nyomják és hajlítják őket...

2012. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi :) am igen tornáztam gimnasztikát( híd,spárga,bukfenc,kézenállás,elöre bógni hátra bógni) bocsi ezeket is tudom csak hirtelen elöször csak kettömjutott az eszembe :D
2012. aug. 17. 00:54
 3/4 A kérdező kommentje:
szertornán mit csinálnak még?
2012. aug. 17. 00:55
 4/4 anonim válasza:
Én moderntáncolok, és egyik lány szertornázik, ők gerendáznak is, az biztos, mert mindig padon kellett cigánykerekeznie hogy szokja a szélességet, de amúgy nem tudok ennél többet, bocsi:) De amiket leírtál, azok már jobban hangzanak mint amiket először írtál :DD
2012. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!