Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anyukák, Apukák. Ti megengedné...

Anyukák, Apukák. Ti megengednétek 14 (pár hónap múlva 15) éves lányotoknak hogy elfogyasszon egy doboz sört?

Figyelt kérdés

Mindig mondogatja hogy az osztálytársai már rég buliznak, eljárnak discoba, és úgy isznak mint a felnőttek.. ezt természetesen nem engedem meg, de esetleg egy doboz/üveg sör még belefér? Ha a rendes nem is, akkor azok az ízesítettek.. vagy egy Bacardi. Mellesleg cukorbeteg és lisztérzékeny. De persze akkor inná ha engedi a cukorszintje. Szerintetek??

Üdv.: Egy anyuka


2012. aug. 19. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Én maximum 1 fél pohárral engedném először, mivel nincs hozzászokva, könnyebben lesz jó kedve tőle. Aztán ha majd nagyobb lesz (mondjuk 17), akkor esetleg egy egész üveggel is. De szerintem várd meg azt a pár hónapot, míg 15éves lesz. Szülinapra ez is lehet egy amolyan mellékes ajándék. A kortársait pedig nem jellemezném.
2012. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Bár nem vagyok szülő,de én megengedném,inkább otthon mint a barátaival.
2012. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem engedném meg, mivel fogja jobban érezni magát,ha már sörözik? Ja, hogy már az osztálytársai már tul vannak rajta?

Mondd neki nem kell õket utánozni, mert évek mulva megnézhetik magukat.

2012. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
gyümölcsös söröket szerintem simán, meg van 3 decis doboz is.:)
2012. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem engedném meg! Nagyon fiatal még a kislányod. Ebben a korban veszélyes kezdet lehet egy ital, egy cigaretta, stb. Ráadásul cukorbeteg, lisztérzékeny. Két fajta súlyos betegsége van. Nyilván diétázik is. Abba sem fér bele az alkohol, semmilyen szinten. Inkább győzd meg, hogy az osztálytársai, akik buliznak és isznak rosszul teszik. Példájuk semmiképpen sem követendő. /egy gyakorlott anya/
2012. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Már nem azért, de " Aztán ha majd nagyobb lesz (mondjuk 17), akkor esetleg egy egész üveggel is." - az ilyen gyerekek kezdenek el azonnal inni, amint elkerülnek otthonról...

1 doboz sörtől semmi baja lesz, én is megittam 15 évesen, mégsem lett belőlem alkoholista.

Ott vannak a gyümölcsös sörök, pl. a citromos Borsodi a maga ~2% alkoholtartalmával.

2012. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
egy üveg citromos sörtől semmi baja nem lesz
2012. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

#6


Januárban 17éves múltam. Szülinapomon a családdal ittam pálinkát, sört, és egy kis likőrt. Ennek ellenére nem iszok barátokkal, nem járok bulikba. Még egy üveg sört sem veszek magamnak, holott simán kiadnák, mert ismernek. Tehát ez nem igaz mindenkire. Azon múlik, hogy nevelnek. Első voltam.

2012. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem olvastam minden hozzászólást, úgyhogy elnézést ha már írta valaki. engem úgy neveltek, hogy beszéljünk meg mindent. én legelőször apukámmal ittam (persze nem sokat) mert úgy gondolta, jobb ha vele csinálom az "ellenőrzése" alatt, mint féktelenül másokkal. igazából bejött a nevelése, mert úgy éreztem végtelen bizalmat kaptam, amivel nem is akartam vissza élni. később persze voltak nagyobb bulizások, de akkor már idősebb voltam ráadásul fiú. egyszóval: szerintem köztetek/veletek igyon egyet nyugodtan esetleg a barátai is legyenek ott, és biztos, hogy élvezni fogja a bizalmat és, hogy felnőttként kezelitek.
2012. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2012. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!