Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zaklatásnak számít? Mit lehet...

Zaklatásnak számít? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Barátom volt barátnője kinyomozta a lakcímemet és több alkalommal az éjszaka közepén (mikor a barátom is itt volt) megjelent nálam. Folyamatosan nyomta a csengőt, dörömbölt, kiabált, és egy alkalommal konkrétan betört a lakásba (nem volt kulcsa zárva az ajtó, így a kilincs egy idő után rángatásra kinyílt). Többszöri felszólításomra se hagyta el a lakást, csak akkor mikor már a barátom is elment. Legutóbb próbáltam a rendőrséget hívni, de nem kapcsoltak be ügyintézőt. (3-szor próbálkoztam, de csak egy géphang jött be, hogy a rendőrség vonalát hívtam, legyek türelemmel - ez hosszú percekig tartott, miközben a fenti személy folyamatosan verte az ajtót, végül megszakítottam a hívást, hogy próbáljam elküldeni.) Érdeklődnék, hogy mit lehet tenni? Feljelenthetem-e zaklatásért? Ha igen, van-e ennek valami menete, kell-e bizonyíték?

2012. aug. 21. 15:52
 1/4 anonim válasza:

Beszélj a lánnyal,kérdezd miért tört'be hozzád és csinálj erről hangfelvételt.(Akár telefonnal is)Ez már bizonyíték.

Ne hagyd annyiba semmiképp.Elég szomorú,hogy a párod nem dobta ki úgy,hogy azt is elfelejtse mi a címed.

22l

2012. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok vele beszélni, mert nem vagyok vele kapcsolatban, csak azon alkalmakkor találkoztam vele, amikor megjelent nálam...
2012. aug. 21. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a rendőrséget hívnám. Tudom, hogy írtad, hogy nem kapcsoltak, szerintem másik számot próbálj, nálunk pl. van egy rendes, normál mobilszáma is a helyi őrsnek, azonnal felveszik. De a 105 is jó lehet, furcsállom, hogy percekig hagytak várakozni, persze, elhiszem.


Ne félj, ha kijön a rendőr, a kislánynak sem lesz kedve bejárkálni a lakásba.


Feljelentheted zaklatásért, bizonyíték nem kell, de jó, ha van, meggyorsíthatod az eljárást, mert egyébként nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. Hiszen gondold el, fordított helyzetben, ha én téged (ismeretlenül) feljelentelek zaklatásért, te mit mondasz? Hogy nem is igaz, nem voltál nálam. Patthelyzet.

2012. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, interneten kerestem a 107-en kívüli másik számot, ami elvileg közvetlenül az itteni rendőrkapitánysághoz tartozik.. azért valamennyire bízok benne, hogy nem kell hívnom..
2012. aug. 21. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!