Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A füvezésre rá lehet szokni?

A füvezésre rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
Én nem füvezek csak kérdem
2012. aug. 22. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, "rászokhat". Bár a rászokást én inkább annak mondanám, hogy menő akar lenni, mint a többi...
2012. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beszéltél már ilyen emberekkel, láttál már ilyen dokumentum filmeket, olvastál már róla.

Persze hogy rá lehet, bármire rálehet, csak nem érdemes.

Én már toltam 4-5x de nem jött be annyira hogy a rabja legyek és nem akarok totál szétcsúszni, úgyhogy ennyit a fűről.

2012. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan van hogy nemtud nélküle meglenni az ember? Meg mit tesz hosszútávon egy emberrel?
2012. aug. 22. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nem tudsz meglenni nélküle!

Testi függősége nincs, esetleg pszichés!

Hosszú távon a rövidtávú memóriát roncsolja enyhe mértékben.

2012. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:

Fizikai, testi függőséget nem okoz. Viszont rá lehet szokni, mint ahogy a netezésre, tévézésre, játékgépekre, csokievésre, bármire. Akár nagyon komoly pszichés függőség is kialakulhat.


Sőt mivel az ember azzal nyugtatja magát, hogy „nem okoz függőséget”, könnyebb azt mondani, hogy „na jó, ma még szívok egyet, aztán holnaptól tartok egy kis szünetet”. Volt egy haverom, aki két hétig minden nap füvezett (általában nem is egyet szívott el), és elég nehezen állt le vele. „Mától szünet” - mondta, aztán egy óra múlva már tekerte is a cigit. Jó, nem olyan nehéz, mint leszokni a cigiről egy év után, de minél hosszabb távon csinálod, annál inkább szokássá válik, hiányozni fog.


A némileg módosult tudatállapot hosszútávon módosult világképet, értékrendet eredményez, aszociális felhangokkal, ami hosszútávon a fogyasztó kárára van, még ha ezt nem is látja be, vagy nem azonnal.

2012. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!