Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adnátok tanácsot?

Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
arról van szó hogy szeretnék megismerkedni valakivel, hogyha segítenél akkor légyszi írj egy privátot és akkor minden elmondok részletesen. 13 éves vagyok "Ő" pedig 21. Azért nem itt írom le mert tuti hogy leszólnátok...mérmint ha valaki ír egy kommentet akkor tuti hogy sokan fogják szinte ugyan azt írni csak máshogy fogalmazva. :)
2012. aug. 27. 18:05
 1/2 2xSü ***** válasza:

Hidd el így is le fognak szólni. Nyitom is a sort, bár megpróbálom objektíven elmagyarázni, hogy miért fura az egész, illetve teljes mértékben tiszteletben tartom az érzéseidet, de muszáj hozzá tennem egy racionális gondolatot:


Ez 8 év korkülönbséget jelent, ami még egy középkorú párnál is jelentős, bár a személyiségtől függően akár működhet is. De nekem is volt már tíz évvel idősebb és tíz évvel fiatalabb barátnőm. Nem is igazán működtek sokáig ezek a dolgok, függetlenül bizonyos fajta érzelmektől. Egyszerűen egy viszonylag hosszabb kapcsolatnál azonos világkép kell, márpedig az ember fejlődik így egészen más értékrendje van mondjuk 25 és 35 évesen. Egészen más dolgokat lát fontosnak, máshogy viszonyul a külvilághoz, önmagához, ami miatt ha nem is konfliktushelyzethez vezet egy ilyen kapcsolat, de egyfajta kölcsönös meg nem értés, vagy valami nagyon furcsa alkalmazkodás van a dologban.


Ugyan ismerkedésről van szó, de a kérdésből valahol az tűnik ki, hogy valahogy többet érzel a kiszemelt „Ő”-vel kapcsolatban, mint szimpla rokonszenvet. Nos nehéz elképzelnem, hogy ez az érzés valódi. A korkülönbség túl nagy ahhoz, hogy ne feltételezzem, hogy itt valami egészen más érzelemről van szó (tisztelet, rajongás, stb…).


Egy 21 éves számára egy 13 éves kb. annyira „gyerek” – már elnézést –, mint egy 13 éves számára mondjuk egy 8-9 éves. Nem tudom te hogy viszonyulnál ahhoz, ha egy 8-9 éves valaki akarna veled ismerkedni, de hasonló reakcióra számíthat. (Hacsak nem köt össze benneteket valami nagyon közös téma, amiben vagy minimum annyira járatos, mint ő.)

2012. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem nem biztos hogy ilyen érzelmi okokból akar vele megismerkedni, mármint lehet teljesen más oka van
2012. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!