Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik az alapvető felszerelések...

Mik az alapvető felszerelések egy 5 napos cserkésztúrára?

Figyelt kérdés
Egy jól felszerelt cserkész ősszel mit visz egy több mint 5 napos túrára egy fenyőerdőbe?
2012. szept. 3. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Hátizsákot, sátrat, bicskát, leves-és krumplipüréport, hordozható tűzhelyt(erdélyi vagyok, nem tudom, hogy nevezik az anyaországiak, nálunk rezsó), meleg ruhákat, legalább 8 zoknit és alsóneműt, magbízható esőkabátot, váltócipőt, hirtelen ennyi jutott az eszembe.
2012. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első a legtöbbet leírta... Esetleg szúnyog/kullancs riasztó, egy kulacs mindig legyen nálad, fájdalom csillapító, egy sebtapasz is elfér a táskában, váltóruhák... Ilyesmik. De mi például egy rettentő nagy erdőbe mentünk, ahol sokszor eltévednek az emberek, ezért a tanárunk hozott néhány jelző pisztolyt, amiket ha elsütsz akkor ilyen színes kis tűzijáték szerű valamit lő fel... Ha van lehetőség rá, be lehet szerezni. Nagyon hasznos, és többször is kellett használni, szerencse, hogy nálunk volt. (Bár a miénk besült szóval geb.sz volt.xD) De ha nincs az se baj, csak mi nem voltunk éppen fegyelmezettebbek, szóval mindig maradj a csoport vezetővel, nehogy te is eltévedj mint mi!
2012. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, és általában elsősegély-cuccok. Ne csak sebtapasz, egy kis kékszesz, géz, stb. A kullancs-riasztó személyfüggő, engem utálnak, hogy veled mi van, te tudod.
2012. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Engem se szeretnek. :D Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 4. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg engem is utálnak, mert büdös a vérem, de ott mégis sok rám fanyalodott. Én azt mondom jobb félni, mint megijedni.:) Mégiscsak betegségeket hordoz. De te tudod, nem akarlak ráerőltetni.
2012. szept. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszek :)
2012. szept. 4. 19:16
 7/8 anonim válasza:

A fentiekhez kiegészítésként, 8 év cserkészettel a hátam mögött:


Jó fejlámpa, gyufa vízhatlan csomagolásban, két-három marék vatta (az általam ismert legjobb gyújtós), szőlőcukor/csoki (szigorúan közös elfogyasztásra), varrókészlet, szigszalag, gyalogsági ásó (ebből őrsönként 1 vagy 2 elég).


Sátrat én nem vinnék, túl nehéz, és nem éri meg minden nap felállítgatni (gondolom minden nap máshol alszotok). Sátorlap, és egy polifoam alád, fölétek kifeszített ponyva.


Illetve plusz egy tanács, ha te szívesen felveszed, akkor ajánlom a katonai terepnadrágot+zubbonyt (leginkább magyar vagy német). A nadrág erdőben dzsindzsázáshoz a legjobb, nem, vagy csak nagyon nehezen szúrnak át rajta az ágak, elnyűhetetlen, a végtelenségig koszolható, és a nagy térdzsebeibe egy hajtogatott térkép is belefér. A zubbony szintén nagyon jó, szintén elnyűhetetlen, könnyen szellőzik melegben, hidegben viszont a pulcsi fölé nagyon jó, mert nem fúj át rajta a szél. Illetve olcsó is, 3-4000 forintért már kapsz egy nadrágot+zubbonyt.


Illetve idősebb korban (rover), ha a szülők, illetve a csapat mentalitása nem ellenzi, akkor érdemes egy jó tőrt beszerezni, nagyon sok mindenre jó (kenyérszeléstől a kisebb fák döntéséig, tehát eelég széles a spektrum).

2012. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 8. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!