Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nehezen...

Mit csináljak, ha nehezen tudok fogalmazni?

Figyelt kérdés

Sokszor egy egyszerű mondatot is alig tudok megfogalmazni,mert mondjuk nem találom a megfelelő kifejezést. Valószínű,hogy kicsi a szókincsem, mit tehetnék ez ellen? Hogyan fejleszthetném?

Így nagyon rossz, rettegek, ha egy hivatalos helyre kell bemennem, félek, hogy majd össze-vissza fogok beszélni és mindenféle értelmetlen hülyeség hagyja majd el a számat:(

Sokszor egy egyszerű mondatot is többször be kell gyakorolnom,hogy nehogy elfelejtsem mit akartam mondani.

Valaki adjon tanácsot,mert így nagyon rossz:(

Köszönöm!!

20/L


2012. szept. 5. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvasgass, beszélgess másokkal. Annyira szegényes egyébként nem lehet, ne aggódj miatta! :)
2012. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvass, olvass, és olvass!

Segít a szókincsed bővítésében, sőt a helyesírást is fejleszti!

2012. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

olvass...

velem emelt érettségi szóbelin volt olyan hogy nem tudtam kimondani a szavakat volta olyan mondtad amibe 3 szor belebuktam.. azt mondom : (megálltam pár mp ) nah szóval. és folyattam..

próbálj te is ilyeneket belerakni pl : szóval meg ilyenek ... ami ilyen időhúzás ..

2012. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

ugyanez van velem is

14/l

2012. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1,2 igen,OLVASNI és hozzátenném: írj mindennap egy pár sort.. naplót. Rohamosan javulni fog a kifejezőkészséged. (a hivatalos hely-egy kicsit az izgulással függ össze, majd idővel elmúlik az is, ha tapasztalod, nem harapják le a fejed, max. nem tudod elintézni a hivatalos ügyet, de az még nem olyan tragédia)
2012. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az írásodból látszik, hogy nem szegényes a szókincsed.

Biztos, hogy jó dolog az olvasás, de szerintem Nálad nem ez a megoldás.

Pszichés irányból közelítenék én inkább. Valami gátol az önkifejezésben.

Nem lehet, hogy egy tanárod, esetleg a szüleid kritizáltak sokat?

2012. szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak szóban tudsz nehezen fogalmazni, vagy írásban is?
2012. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló a helyzet. Írásban gyönyörűen ki tudom fejezni magam. Szóban: hivatalos ügyeket el tudom intézni, mert bár nem túl szépen, de el tudom mondani mit szeretnék. Viszont az állásinterjúk.. nekem az okozza az igazi problémát. Próbálom szépen, választékosan kifejezni magam, de egyszerűen nem megy. Egyébként nekem a szóbeli kommunkikáció mindig is nehezebben ment, mint írásbeli. Szóval ha valaki tud valamiféle gyógymódot erre, az engem is érdekelne.

21/L :)

2012. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!