Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha erdelyben lakok attol...

Galati kérdése:

Ha erdelyben lakok attol magyarorszagon lehetnek katona?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 10:36
 1/4 2xSü ***** válasza:

Szerintem ehhez kizárólagos magyar állampolgárság szükséges. Ha nem vagy magyar állampolgár, esetleg kettős állampolgár vagy, akkor erősen gyanítom, hogy ez kizáró tényező.


De nem vagyok járatos a témában, csak próbálok hangosan gondolkodni, amíg valaki nem ad hiteles választ.

2012. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Na, ezt találtam a Google-val:


[link]


A §41 ezt írja:

A szolgálati viszony önkéntes jelentkezés alapján azzal a 18. életévét betöltött, cselekvőképes, állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, a rendfokozati állománycsoporthoz meghatározott iskolai végzettségű és szakképesítésű, magyar állampolgársággal rendelkező személlyel létesíthető, aki a szolgálatra egészségi, pszichikai és fizikai szempontból alkalmas, hozzájárul személyes adatainak a szolgálati viszony megszűnését követő kezeléséhez és elfogadja egyes alkotmányos jogainak e törvény szerinti korlátozását.

+ ír egy csomó kizáró helyzetről, pl. nem lehet büntetett előéletű.


Szóval kell, hogy legyen magyarországi bejelentett lakhelyed, vagy tartózkodási helyed.

2012. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok koszi :)
2012. szept. 6. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Legyél Román katona.Esetleg nem tudsz Románul?
2013. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!