Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Töriből házi feladat nem megy?

Töriből házi feladat nem megy?

Figyelt kérdés

7 osztályos vagyok, töriből kell csinálni az erdélyiekről egy előadást, de én a csatákban a hadvezéreket kaptam.

(30éves háború, Bocskai szabadságharc)

Csak az a baj, hogy egyik töris oldalon sincs olyan link, hogy "bővebb infó a hadvezérekről". Egyik oldalon sem írnak bővebben az erdélyi hadvezérekről, hogy mikor ki volt a hedvezér, melyik háborúban...



2012. szept. 6. 18:24
 1/4 anonim válasza:

Ha csak a harmincéves háború és a Bocskai-felkelés a téma, akkor az elsőhöz I. Rákóczi György, a másodikhoz Bocskai István életéről pár szó elég hetedikben.

Ők erdélyi fejedelmek inkább, szebb ez a kifejezés, mint a hadvezér.. próbálj majd így rákeresni.

Ha Erdély történelmén kell nagyléptekben végigmenni, akkor elindulunk Mo három részre szakadásától.. Szapolyai János, János Zsigmond, Báthory István, Bocskai István, Bethlen Gábor, I. és II. Rákóczi György, Apafi Mihály, Thököly Imre és II. Rákóczi Ferenc csak a legnagyobb nevek. Remélem, tudtam adni egy kis segítséget. Így elég nehéz, hogy konkrét személynevek nincsenek megadva. Csatákból meg volt egy pár... Sok sikert!:)

2012. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!! :) Hány éves vagy?
2012. szept. 8. 11:50
 3/4 anonim válasza:
Nagyon szívesen, annyira örülök, hogy valakinek tudok valamiben segíteni!!=)) Egyébként 21/L.. régebben nagyon érdekelt a töri, tanár akartam lenni. És Neked hogy megy ez a tantárgy?=)
2012. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Privátban írtam.
2012. szept. 9. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!