Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lesz a büntetésem, priuszom...

Mi lesz a büntetésem, priuszom van és ujjabb balhét követtem el? 15 vagyok.

Figyelt kérdés

nem kioktatást hanem válaszokat szeretnék.

15 vagyok. van egy priuszom ruha lopásért (+dolog elleni eröszak, csipogó kivágása).. akkor megfogadtam hogy sohatöbbet.De aztán.. Megkértem egy 17 éves barátnőmet (ő is él ilyenekkel) hogy hozzon ki nekem pénzért egy gatyát h&mből. bementünk az öltö9zőbe és én vettem ki a csipogót a gatyából, ő meg elrakott magának egy rakat sminket. kb 20dbt. és az én gatyámat. amig én elmentem probálni ,aztán viszamentem nemvolt sehol a csaj és az üzlet biztonsági őre sem. tudtam hogy baj van. a csaj sirva hivott fel hogy m,ennyek vissza és vissza mentem. mindent rámkent. én pedig az igazat mondtam.. hogy én szedtem ki a csipogot.. és az enyém lett volna a gartya megrendelésre. . a sminkek meg az övé , de ő mindent rámkent. mármint próbált. mi fog történni? aki ért hozzá kérlek segits. a pénz nem lényeg. apám annyit fizet bármiáért amit kell.



2012. szept. 6. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

15 évesen priuszod van?! Very nice!!

Ezért már simán börtönbe csukhatnak, és fognak is csukni, mivel már priuszod van!!

Nem baj, egy bűnözővel kevesebb, majd a hűvösön megtanulod hogy kell viselkedni, te tolvaj!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Fogadjunk hogy egy nyomorult cigány vagy! Fost komolyan te ilyet művelsz 15 évesen? És hogy van képed még kiírni? Igaz, írtad hogy nem kioktatást kérsz, de erre nem lehet mást mondani. Ha a szülőd lennék már jól nyakon vertelek volna! Gondolkozz el hogy mit csináltál és szépen mehetsz a fenébe már bocs. Ehhez nincs több hozzáfűzni valóm.
2012. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A 2. vagyok! *Most
2012. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az okosnak sok út kínálkozik, az ostobának meg csak a börtön, s a koldustarisznya.
2012. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"apám annyit fizet bármiáért amit kell."

Akkor miért nem vetetted meg vele azt a ruhát??

2012. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tomala ***** válasza:

Ha az előző lopás és rongálás kevesebb, mint 20 000 Ft értékben történt, akkor az csak szabálysértés volt, tehát nincs "priuszod".


Ha a mostani szintén nem érte el a 20 000 Ft-ot, akkor ez sem bűncselekmény, csak szabálysértés.

Pénzbüntetésre számíthattok, szerintem minimum 50 000 és 100 000 között.


Viszont ha még párszor megismétled ezt a mutatványt, akkor folytatólagosság miatt lehet bűncselekmény. És nálad lesz pár súlyosító körülmény, például az, hogy nem azért lopsz, mert éhezel.

Arról nem is beszélve, hogy a lopást követően a rendőrség őrizetbe vehet 3 napra. Volt már olyan kislány, akivel ezt megcsinálták ugyanilyen lopásért, és sokkot kapott az őrszobán. Nem vidám hely.


Próbálj normális ember lenni, nem egy idióta pi**a, akire a tisztességes emberek söpredékként néznek.

2012. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tomala ***** válasza:
Ja, és ha a pénz nem számít, akkor menjetek el egy ügyvédhez, ne itt kérj jogi tanácsot, ráadásul úgy, hogy az előző esetről nem árulsz el semmit!
2012. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!