Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szét szeddtem egy családot?...

Szét szeddtem egy családot? Ez a bűntetésem?

Figyelt kérdés
évekkel ezelőtt fel bomlott miattam egy család. Apuka ott hagyta a párját a gyerekkel. Együtt vagyunk és a gyermek is velünk él . Született egy közös is. Sajnos ugyan azt élem át amit a volt feleség is. Jött a harmadik. Ugyan együtt vagyunk, de haldoklik a dolog. Vajon Isten mérte mérte rám ezt a bűntetést? Most már át érzem milyen kegyetlen ez. Minden nap kérem Istent könyörüljön rajtam ne engedje hogy a gyermekem külön éljen az apukájától. Még meg bocsájthat nekem?
2012. ápr. 10. 22:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Van aki úgy hiszi, hogy mindenki azt kapja amit megérdemel, vagy, hogy Isten büntet minket.

Én szimplán azt mondanám, hogy kutyából nem lesz szalonna. Miért gondoltad, hogy amit a párod egyszer megtett valakivel, azt veled nem fogja? Én az erkölcsi aggályaimon túl már csak ezért sem kezdenék soha sem nős, sem párkapcsolatban élő férfivel.

Isten pedig mindent megbocsájt amit szívből megbánunk, még jobb ha a bűnünket jóvá is tudjuk tenni, bár a te esetedben erre nem látok túl sok esélyt.

Az pedig, hogy Isten megbocsájt neked, sajnos nem garancia arra, hogy a gyermeked apja veletek marad.

2012. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

:)

Isten nem büntet.

Te bünteted magad. Tudod, hogy vaj van a fejeden, és nem hagy nyugodni a lelkiismereted.

2012. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%

Isten nem büntet és nem jutalmaz...



...csupán visszatükröz!

2012. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Ne mást okold saját hülyeségedért!
2012. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

köszi, hogy kijavítottad a helyesírási hibáimat. Bár nem ez volt a kérdés.

Senkit nem okolok a saját hülyeségemért. Ezt hol olvastad?

2012. ápr. 11. 06:53
 6/31 anonim ***** válasza:
56%

Szia !



Azt, hogy mennyire voltál okozója a család felbomlásának nem tudom mivel nem ismerem a részleteket de ehhez mindkettőtök döntése ott volt.

Azt sem tudom mennyire vagy hívő, hogy most ebből lelkiismereti kérdést csinálsz ?

Leírok néhány alapdolgot Isten elvei szerint amely az ilyen esetekre vonatkozik :


-Ha ő házasságban élt és eközben kapcsolatotok minden területen működött ez házasságtörés volt.

(a tízparancsolat alapján )

-Ha élletárási kapcsolatban élt akkor a ti kapcsolatotok rombolta szét az ők kapcsolatát.

Az ilyen bűnök mindig hoznak problémákat, átkokat az újabb kapcsolatban mert a válás és az újraházasodás nincs Isten akaratában.

Természetesen van belőle szabadulás és Isten megbocsájtja az elkövetett bűnöket viszont az elkövetett bűnöknek vannak következményei az előző miatt

(hogy nincs Isten akaratában) úgynevezett átkok amelyekből a szabadulás a Názáreti Jézus engesztelő áldozata által van a kiút.

Megtérés és bűnbánat által amelyre Isten válasza bűnbocsánat.

És egy idő után a dolgok jóra fordulhatnak az új kapcsolatban is van tapasztalatom ezen a területen és láttam mások életében is működni az fent leírt dolgokat.

Befejezésül néhány igét bemásolok a Bibliából a esetetekre vonatkozólag.



2 Mózes 20,14:


14.Ne paráználkodjál.

eredetiben Ne törj házasságot !



Isten az alábbi kérdést teszi fel Jóbnak.


Jób Könyve 38,1-2 :


1.Majd felelt az Úr Jóbnak a forgószélből és monda:

2.Ki az, a ki elhomályosítja az örök rendet tudatlan beszéddel?


Istennél vannak törvények és végzések ezeket következmények nélkül nem lehet áthágni.


Folytatásába Jób előtt világos lesz Isten törvényei tökéletesek, és az ember korrigálásra szorul ezért így szólt Istenhez.


Jób Könyve 42,1-4 :


1.Jób pedig felelt az Úrnak, és monda:

2.Tudom, hogy te mindent megtehetsz, és senki téged el nem fordíthat attól, a mit elgondoltál.

3.Ki az - mondod - a ki gáncsolja az örök rendet tudatlanul? Megvallom azért, hogy nem értettem; csodadolgok ezek nékem, és fel nem foghatom.

4.Hallgass hát, kérlek, én hadd beszéljek; én kérdezlek, te pedig taníts meg engem!



Zsidókhoz írt levél 4,14-16 :


14.Lévén annak okáért nagy főpapunk, a ki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz.

15.Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni GYARLÓSÁGAINKON, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.

16.Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.



Efézusiakhoz írt levél 1,1-9:


1.Pál, Jézus Krisztus apostola Isten akartjából, az Efézusban lévő és Krisztus Jézusban hívő szenteknek.

2.Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól.

3. Áldott legyen az Isten, és a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, a ki megáldott minket minden lelki áldással a mennyekben a Krisztusban,

4. A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által,

5. Eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által az Ő akartjának jó kedve szerint,

6.Kegyelme dicsőségének magasztalására, a mellyel megajándékozott minket ama Szerelmesben,

7. A kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, a bűnöknek bocsánata az Ő kegyelmének gazdagsága szerint.

8.Melyet nagy bőséggel közölt velünk minden bölcsességgel és értelemmel,

9.Megismertetvén velünk az Ő akaratának titkát az Ő jó kedve szerint, melyet eleve elrendelt magában.



Kívánok nektek mielőbbi szabadulást ebből a helyzetből és békességet mindkét kapcsolatban, és ugye tanultál az esetből nem jó tiltott területre tévedni és másnak kárt okozni.


Máté Evangéliuma 7,12:


12.A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.



Shalom

2012. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Istennek ehhez semmi köze. Akkor is kíváncsi voltál a véleményére, amikor szétszedtél egy családot? Akkor kellett volna azon elgondolkodnod, hogy ha a férfi miattad otthagyta a családját, akkor nem teszi-e meg ezt újra egy másik nőért? Rossz párt választottál, a te döntésed volt.
2012. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
én most már csak azt nem értem, hogy miért kell támadni!? Nem ismertek, nem tudjátok az életemet! Nem tudjátok mi történt! Süt a rosszindulat belőletek! Köszönöm a "hasznos" válaszokat!
2012. ápr. 11. 14:10
 9/31 anonim ***** válasza:

Igen, ez a büntetésed, de meg is érdemled, egy kicsit sem sajnállak!

Gondolom évekkel ezelőtt nem nagyon érdekelt, hogy az aktuális feleség mit érez. Most legalább megtudod!

2012. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
senki nem kérte, hogy sajnálj!!! Akkor is ezt írnád ha tudnád hogy a gyermekemet szülés után újra kellett éleszteni??? Nem a te dolgod itélkezni felettem!!!
2012. ápr. 11. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!