Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van ember, aki nyert már a...

Van ember, aki nyert már a pöttyös rudis játékkal?

Figyelt kérdés

A promója az a játéknak, hogy minden 5. nyer. Volt ilyen tavasszal/nyáron is, akkor úgy nagyjából 40-45 rudit fogyasztottunk el a játék időtartama alatt és érdekes módon egyikkel sem nyertünk. Pedig vettünk 5-ös csomagolásban is, tehát abban biztosan 1-nek nyernie kellett volna, hiszen "sorrendben" vannak benne.

Most újra van ez a játék, 10-es családi csomagot vettünk, 10 kóddal és közülük 1 sem nyert. Ilyenkor mit lehet tenni? Mert szerintem ez egyértelműen a fogyasztó megtévesztése, félrevezetése, ami viszont büntetendő.


Közületek nyert bárki is feltöltött kóddal?



2012. szept. 7. 09:51
 1/4 milyen válasza:
Én 5-ösével vettem kb. 100 db-ot. minden alkalommal nyertem legalább 1 ingyen rudit, de volt 2-3 alkalom amikor 3-at is.
2012. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "minden ötödik nyer" nem azt jelenti, hogy te minden esetben nyerő terméket húzol öt választásból, mivel nem ismert ezeknek az eloszlása. Ez nem igazán megtévesztés, hanem csak egy statisztikai eset.


A világon ha minden ötödik ember kínai, akkor sem lesz mondjuk Magyarországon a 10 millióból 2 millió ember kínai, míg Kínában lehet 10 millióból 9,999 millió ember az.


A gyárban sem biztos hogy ötösével készülnek a nyerő csomagok, lehet lemegy egy nyerős széria, utána egy nem nyerő, majd azokat vegyítve szórják szét az országban. Lesz, ahol sok nyerő kerül egy helyre, van ahol kevesebb vagy éppen egy sem, ez mind lehetséges.


A másik dolog ezzel a nyereményjátékkal kapcsolatban, hogy a nagy mennyiségű termékhez képest kicsi azoknak a nyerteseknek a száma, aki már értékesebb terméket is nyerhet. Ha 5 millió megvásárolt termékből csak ~1500 nyertest sorsolnak, akkor ahhoz képest a többi vásárló esélye nagyon kicsi, 0,03%.

2012. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jól van, erre nem is gondoltam, hogy esetleg egyszerre készítik a nyerő csomagolásokat és azt találomra elszórják... de tényleg így logikus. Köszönöm.
2012. szept. 8. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most nyertem egy pendriveot,úgyhogy továbbra is küldöm :)
2012. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!