Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen beállításokat...

Hogyan, milyen beállításokat alkalmazzak, hogy éles képeket kapjak? (Sony Alpha DSLR)

Figyelt kérdés

Leginkább állatokat (főként kutyákat) fotózok, hobbyból.

Kérdésem, hogy ti milyen beállításokat alkalmaznátok, hogy szép, éles képet kapjatok? S módban szoktam fotózni. Egyéb beállításokkal még csak kísérletezem. Sikerült már majdnem jó képet készítenem, de például a hosszú fülű spánielemnél, ha sikerül, akkor is pl a feje, teste éles lesz, de a fülei, lába már bemozdul. És azzal van még gondom, hogy ha Folyamatos AF-re állítom, mire végre ráfókuszál, már rég lekéstem a pillanatot. Az AF mezőt kéne másra állítani vagy a mérésmódot..?

Mozgásban lévő kutyákat szeretnék fotózni, de még csak kezdő vagyok, ezért kellenének tanácsok. 18-55ös alap-obim és 70-300 1:4-5.6 tele-macro (1:2) obim van.


Belinkelek néhány képet, amikhez hasonlót szeretnék készíteni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Előre is köszi szépen a segítséget!



#sport #Fókusz #zársebesség #kutyafotózás #Sony Alpha DSLR #mozgó alany #bemozdul
2012. szept. 8. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Minél rövidebb záriődt használj, mondjuk 1/2000s már elég lehet ahhoz, hogy így kimerevítsd a pillanatot. Az AF sebességével sajnos nem sokat tudsz kezdeni, próbálj valami más tereptárgyra pl: egy fára élességet állítani és amikor a kutya azzal a valamivel egy síkba ér akkor exponálj. :)

Sok sikert!

2012. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz, de szerintem már 1/200-ad másodperces beállítás is elegendő lehet. Ha mégis életlen lenne, próbáld meg a blendét leszűkíteni 1.4-ről kb. 4-4,5-re. Az autofókuszt próbáld manuálisra állítani, és a mozgó állat előtti helyen tekerd élesre. Nem garantálom, hogy elsőre összejön, ehhez már tapasztalatra van szükség. A gond az objektívvel van, annak kéne elég gyorsnak lennie, és mivel ez tipikusan olyan helyzet, jó ha van benne IS (image stabilizator), hogy ne vegye át a kezed remegését. Bár ezzel a zársebességgel érdekes lenne. Olyat is hallottam már, hogy maga az IS csinálta a bemozdulást, ki kell próbálni kikapcsolt állapotban, hátha az hibás.
2012. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!