Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szükséges-e egy fiatalnak...

Szükséges-e egy fiatalnak nyaranta dolgozni?

Figyelt kérdés
érvek-ellenérvek ??
2012. szept. 10. 17:02
 1/4 2xSü ***** válasza:
100%

Nem „szükséges”. Sem írott, sem íratlan törvény nem írja elő. Viszont hasznos több okból is:


Egyrészt ha még a munkába kerülés előtt dolgozik valaki valahol, akkor lesz rálátása, hogy mi hogyan működik, milyen érzés dolgozni járni, hogyan alakulnak esetleg különböző munkahelyi viszonyok. Milyen szolgáltatás mögött milyen munka áll. Ez akár a saját tanult szakmájánál is fontos lehet, mert el tudja dönteni, hogy valóban ebben a szakmában akar-e élete egy jelentős részében, vagy akár élete végéig dolgozni.


A másik, hogy látja, hogy egy adott pénzmennyiség mögött mekkora munka van. Megtanul viszonylag tét nélkül bánni a pénzzel, a pénz nem csak egy valami lesz, amit csak úgy kap a szüleitől, hanem x órányi munka ellenértéke. Így mikor megvenne valamit sokkal jobban össze tudja kapcsolni, hogy az egészen pontosan mennyi idő, amíg megkeresi.


Szerintem haszna van. Lehet persze vitatkozni, hogy mennyi, de biztos, hogy van haszna. Kára? Hát néhány hónapot az életéből nem „burokban” él. Persze egy gyerek legyen gyerek, az sem jó, ha végig dolgozza gyerekkorának nyarait, de ha megfelelő az arány, akkor marad bőven ideje nyaralni, szórakozni, facebookon unatkozni ;-) is.


Ha nem lenne diákmunka, akkor éles átmenet lenne az iskola és a munkahely között. Ez nem feltétlenül szerencsés. Ha viszont valaki dolgozott diákként, akkor ezt az átmenetet sokkal könnyebben éli meg, fel tud rá készülni.

2012. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem szükséges. Röhejesen alacsonyak a bérek, még azt sem mondanám, hogy megtanulja, hogy a dolgokért meg kell dolgozni. Ha ilyesmiben gondolkozol, érdemesebb házimunkáárt adni a zsebpénzt.
2012. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:
100%
A házimunkában nem tanul alkalmazkodni, nem lát egy adott szakmát egészében. Pl. én szakközépbe jártam. Volt kötelező gyakorlat. Nem fizették meg, de annyi haszna mindenképpen volt, hogy az ember látta, milyen érzés napjában 5-kor kelni, meg hogyan készül el az a cucc, amit elméletben tanulunk.
2012. szept. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nem dolgoztam, és nagyon megbántam így visszagondolva. Kijártam X sulit, itt vagyok már 22éves és egyáltalán nincs munkatapasztalatom és eléggé stresszelek ha jelentkezni kell valahova. Szerintem jó ha nyaranta dolgozol, mert lesz munkatapasztalatod, talpraesettebb leszel, lesz pénzed is még ha nem is olyan sok, de el tudsz járni bulizni, vagy megveheted amit szeretnél, és hasznosan töltöd az időd. Új emberekkel ismerkedsz meg és önállósodsz. Ha dolgoztam volna nyáron, biztos könnyebben venném most a melókeresést.
2012. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!